החלה השביתה הכללית ברכבת ישראל

הרכבת האחרונה יצאה ממודיעין ב-23:04 והשביתה הכללית נכנסה לתוקף, ללא הגבלת זמן. הנהלת רכבת ישראל עתרה נגד הוועד בטענה שמדובר בביזיון בית המשפט. את השביתה כינו: "בלתי חוקית ואסורה"

הרכבת שוב לא נוסעת: משתמשי הרכבת צפויים לחווית נסיעה שלילית במיוחד גם מחר בבוקר, לאחר שיו"ר ועד העובדים גילה אדרעי הודיעה לעובדים שלא להגיע לעבודה ולהשבית את כל מערך הרכבת מהלילה. הרכבת האחרונה יצאה ממודיעין בקו לתל אביב ב-23:04.

קודם לכן הגישה הנהלת הרכבת בקשה לבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב, לביזיון בית המשפט נגד ההסתדרות ונגד ועד העובדים הארצי בחברה בראשות היו"ר גילה אדרעי. הסיבה לכך היא העיצומים שנקטו עובדי הרכבת הבוקר, חרף הוראת בית הדין שאסרה זאת.

בבקשה שהגישה ההנהלה דורשים אנשיה מבית הדין לקיים דיון דחוף בסוגיה בהקדם האפשרי - עוד היום. בפנייה הוסבר כי מעשי העובדים הם "הפרה בוטה של הקבוע במפורש בהחלטות בית הדין שקבע כי אי הפעלת הקטרים וסירובם לחברם למערכת בלתי חוקית ואסורה".

נוסעים דיווחו הבוקר על שיבושים קשים בתנועת הרכבות. סלבה סנדלר שהגיע הבוקר לתחנת אשקלון סיפר בריאיון לערוץ החדשות: "אני קרוב לשעה ברציף. כל חצי שעה אמורה להגיע רכבת - אבל היא פשוט לא מגיעה. חצי מהאנשים שהיו כאן עזבו את הרכבת ונסעו בדרכים חלופיות.

הנהלת הרכבת: הלקוחות - בני ערובה של הוועד

מהנהלת הרכבת נמסר: "נציגי ועד עובדי הרכבת והעומדת בראשם, מוכיחים שוב כי לקוחות החברה משמשים עבורם אך ורק כבני ערובה במאבקם למנוע את הקדמה ברכבת ישראל. כלי השביתה של עובדי הרכבת הפך לזול ומזלזל ואנו מגנים בכל תוקף את המהלך האגרסיבי וחסר האחריות של ועד עובדי הרכבת כלפי הציבור הישראלי".

עוד הוסיפו, כי "רכבת ישראל נמצאת בתנופת פיתוח למען הציבור ומהלכי הוועד מכוונים לפגוע בתנופה זו, למען האינטרסים הצרים שלהם וזאת למרות שהובטח לנציגי הוועד כי בכל מקרה לא יפגעו עובדי הרכבת הקיימים ואף ייקלטו מאות עובדים חדשים. זוהי נציגות עובדים שלא ראויה להנהיג, שאינה מצייתת לחוק, שפוגעת ללא הרף בתדמית החברה ומאבדת את תמיכת העובדים. בימים האחרונים ביצעו נציגי הוועד רמיסה של החוק וחצייה של קווים אדומים. אנו מצפים מהנהגת ההסתדרות להעמיד את יו"ר ועד עובדי הרכבת על מקומה ולהזכיר לה שתפקידה להגן על זכויות העובדים ולא לנהל את חברת רכבת ישראל".

ברכבת מסרו כי "חברת רכבת ישראל פועלת לבקשת צווי מניעה כנגד השביתה בנוסף לבקשת ביזיון בית המשפט שכבר הוגש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת