טרגדיה בחיפה: תינוק הקיא בבית המטפלת, איבד הכרה ומת

המשטרה פתחה בחקירה בעקבות מותו של תינוק בן שלושה חודשים שהיה בבית המטפלת שלו, הקיא ואיבד את הכרתו. אמו ששמעה מה קרה רצה אל הבית, לקחה אותו למרפאה קופת חולים "מאוחדת" הסמוכה והזעיקה צוות מד"א, שנאלץ לקבוע את מותו בתום מאמצי החייאה שכשלו. פרמדיק מד"א לחדשות 2 באינטרנט: "האמא אמרה שהוא היה בסדר גמור"

טרגדיה בחיפה: תינוק כבן שלושה חודשים שהיה בבית המטפלת שלו בעיר, הקיא, איבד את הכרתו ומת. התינוק ככל הנראה היה חולה והקיא עד שאיבד את הכרתו. אמו של התינוק ששמעה על המקרה הבהילה אותו במהירות למרפאה של קופת חולים "מאוחדת" בשכונת אחוזה בעיר, שם צוות המרפאה הזעיק את אנשי מד"א. צוות טיפול נמרץ שהגיע למקום ביצע בו פעולות החייאה ממושכות ללא הצלחה, ולאחר זמן קצר נאלץ לקבוע את מותו.

ערן גולדשטיין, פרמדיק מד"א שהגיע למרפאה וביצע את מאמצי ההחייאה בתינוק, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על האירוע הטרגי. "אחרי שהמטפלת השכיבה את התינוק היא ראתה שהראש שלו שמוט, ראתה שהוא לא מגיב, והתקשרה לאמא שתבוא לקחת אותו", סיפר הפרמדיק.

"כשהאמא הגיעה לקופת החולים הסמוכה, התינוק כבר היה מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה. צוות שהיה במקום, רופאת ילדים ואחיות, התחילו בפעולות החייאה, ואנחנו הצטרפנו", הוסיף הפרמדיק. "ביצענו פעולות החייאה המתקדמות במשך 40 דקות, אבל הוא לא הגיב לתרופות ולהחייאה ולכן נאלצנו לקבוע את מותו במקום".

"יש אפשרות שהתינוק נחנק מהקיא והפסיק לנשום"

"האמא אמרה שהוא היה בסדר גמור", לדברי גולדשטיין. "לדברי האמא, היא אפילו הניקה אותו לפני שהיא נתנה אותו למטפלת, ואחרי מספר דקות היא התקשרה ואמרה שהוא לא מרגיש טוב, והאם חזרה לקחת אותו אבל הוא היה כבר מחוסר הכרה".

במד"א עדיין לא ממהרים לקבוע מה סיבת המוות. "יש אפשרות שהתינוק נחנק מהקיא והפסיק לנשום כתוצאה מכך", לדברי הפרמדיק. "גם במהלך הטיפול התינוק היה מלא בהפרשות של קיא".

הפרמדיק סיפר כי האמא הייתה במצב נפשי קשה מאוד, בכתה והייתה היסטרית. במשטרה החלו בחקירת האירוע וגבו עדויות מהמטפלת והאם, אולם עדיין לא ברור אם המוות אירע כתוצאה מרשלנות או שמא בעקבות מחלתו של התינוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת