עוד שביתה בדרך? עובדי הרכבת מאיימים

השביתה הכללית במשק הסתיימה, אך ייתכן שהשביתה הבאה תיפתח בקרוב. יו"ר ועד עובדי רכבת ישראל, גילה אדרעי, הורתה על השבתתם של הקטרים החדשים שנמצאים בשימוש, והנהלת הרכבת מזהירה משיבושים קשים בתנועת הרכבות. ייתכן שגם קו ראשל"צ–הוד השרון יושבת, על רקע מינויו של מנהל לתחנת יבנה-מערב שלא ע"פ המלצת הוועד

השביתה בדרך? ארכיון (חדשות 2)

שעות אחרי ההכרזה החגיגית על סיום השביתה במשק, האיום הבא כבר כאן: יו"ר ועד רכבת ישראל, גילה אדרעי, הורתה היום על השבתתם של הקטרים החדשים שנמצאים בשימוש. הנהלת הרכבת מזהירה משיבושים קשים בתנועת הרכבות, וכן מהשבתה מוחלטת של קו הרכבת ראשל"צ-הוד השרון. עלות 4 קטרים חדשים בלבד היא כ-40 מיליון שקל.

"עצירת הקטרים ממתן שירות צפויה ליצור שיבושים קשים ברשת הרכבות בכל הארץ ולהביא לפגיעה ישירה בשירות לנוסעי הרכבת", נכתב בהודעה שהוציאה הנהלת הרכבת לתקשורת. "יו"ר הוועד הודיעה למנכ"ל כי תוך 48 שעות היא מתכוונת לפתוח בעיצומים קשים בגין כוונת הממשלה והנהלת הרכבת לרכוש חבילת אחזקה לקרונות החדשים".

"הקטרים החדשים שקלטה רכבת ישראל נמצאים בשימוש מזה חודש וחצי", נכתב עוד. "מדובר בקטר הנוח והמשוכלל ביותר לנהיגה שקיים ברכבת ישראל מאז ומעולם, אשר משפר את תנאי העבודה של הנהגים ובטיחות הנוסעים".

המועמד המועדף לא נבחר - התחנה תושבת

אדרעי מתכוונת גם להשבית את קו ראשל"צ-הוד השרון עקב החלטת ההנהלה למנות מנהל לתחנת יבנה מערב על פי המלצת ההנהלה וסקרי השירות - ולא על פי דרישתה של אדרעי שהעדיפה מועמד אחר. "צר לנו כי יו"ר הוועד ממשיכה לפגוע בשירות לציבור הרחב בכל עת שמתקבלת החלטה שאינה תואמת את דעתה, במקום לנהל מו"מ ענייני ולהביא לפתרון המחלוקות הקיימות ושיפור שירותי הרכבת לטובת הציבור בישראל", מסרה הנהלת הרכבת.

"מהלכים אלו של יו"ר הועד מצעידים את רכבת ישראל אחורנית ומסכלים את מימוש השקעות העתק של המדינה בתוכנית הפיתוח ברכבת לרווחת הציבור. אנו קוראים ליו"ר הוועד לבחור בדרך של הידברות ולא לפגוע שוב בציבור הנוסעים והעובדים", לשון המכתב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת