ה"פגע-וברח" בצפון: מנאש נדרסה למוות חודש לפני השחרור

בקול רועד סיפרו בני משפחתה של מנאש יאזצ'ו, חיילת בת 19 מיקנעם שנהרגה לפנות בוקר מפגיעת רכב ליד המושבה, על הציפייה הרבה שבה המתינו לשובה לאזרחות: "היא אמרה שעוד מעט תתחיל לעבוד ותעזור לפרנס". במשטרה מעריכים שההרוגה זינקה לכביש בעודה בגילופין, וממשיכים במצוד אחר הנהג הפוגע

שעות אחרי שקיפחה את חייה בתאונת "פגע-וברח" ליד יקנעם, מתקשים בני משפחתה ההרוגה - מנאש יאזצ'ו, חיילת בת 19 מהמושבה, להשלים עם הטרגדיה שפקדה אותם. בשיחה עם חדשות 2 סיפרו אמה ואחיה כי בעוד חודש בלבד הייתה אמורה מנאש לסיים את שירותה הצבאי - ולסייע לכלכל את משפחתה. "היא אמרה שעוד מעט תתחיל לעבוד ותעזור לפרנס", אמרו השניים כשדמעות חנקו את גרונותיהם.

מאז התאונה, ממשיכים במשטרה בניסיונות לאתר את הנהג שפגע במנאש, גרם למותה - ונמלט כשהוא מפקיר אותה על הכביש. בין המנחמים שפקדו את בית המשפחה גם ראש העיר יקנעם, סימון אלפסי, שהביע זעזוע מהמעשה: "איך יכול להיות שנהג דרס חיילת ולא הושיט לה עזרה? זה פשוט לא מקובל", הוא אמר בזעם.

תאונת הדרכים שבה נדרסה יאזצ'ו התרחשה לפנות בוקר, באזור תחנת דלק הסמוכה ליקנעם. לפי ההערכה היא ניסתה לחצות את הכביש בעודה בגילופין - ואז ספגה את הפגיעה הקטלנית. נוסף על כך, נפצעו באירוע עוד שתי נשים שמצבן מוגדר קל-בינוני ונפגעו כשהבחינו בחיילת באמצע הכביש והידרדרו לתוך תעלה בניסיון שלא לפגוע בה.

לאנשי צוות מד"א שהגיעו לזירת התאונה לא נותר אלא לקבוע את מותה של החיילת, ששכבה מוטלת בלא רוח חיים. רב-פקד רומן בורנשטיין ממחוז צפון במשטרה סיפר על הניסיונות לאתר את האחראי לדריסה. "כרגע אין לנו מידע לגבי הרכב הפוגע", הוא אמר. "מתבצעות פעולות חקירה שאנחנו מבצעים גם בשטח. אני רוצה לפנות לכל מי שהיה במקרה באותן השעות במקום וראה את התרחשות התאונה בבקשה לפנות ליחידת הבוחנים ולמסור לנו כל מידע הנוגע לאירוע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת