קשיש עמד יממה בצד הדרך ללא עזרה

אייל שדה בן ה-80 היה בדרכו לטיסה בחזרה לביתו בפלורידה. אולם, כשהיה בכביש 4 בדרכו לנתב"ג, מכוניתו שבקה חיים. שדה, נכה המתקשה ללכת, המתין ברכבו בציפייה שמישהו יעצור לסייע לו. עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי חלפה יממה שלמה עד שהגיעה הישועה - ניידת של משטרת התנועה שעצרה לסייע לו

"אלפי מכוניות עברו ואיש לא עצר". ארכיון (רויטרס)

נהג קשיש נתקע עם רכבו בצד הכביש, עם מצבר מרוקן וטלפון סלולרי ששבק חיים. האיש, נכה כבן 80, המתין לא פחות מ-24 שעות בצד הדרך - ואיש לא עצר לסייע לו. כתב "ידיעות אחרונות" מתן צורי מפרסם הבוקר כי הישועה הגיעה רק כאשר ניידת משטרה הבחינה בו.

אייל שדה, ישראלי לשעבר המתגורר בפלורידה, שהה בישראל לרגל ביקור קרובים. שלשום לפנות בוקר יצא מבית קרוביו באשדוד בדרכו לנמל התעופה בן גוריון, שם אמור היה לטוס בחזרה לביתו. אולם, באמצע הדרך, שבק הרכב חיים.

"לא יכולתי להזעיק עזרה בטלפון כי גם הסוללה שלו התרוקנה", משחזר שדה, "אני נכה וקשה לי מאוד ללכד ללא עזרה. גם פחדתי לצאת כי מכוניות חלפו לידי במהירות ופחדתי להידרס. חשבתי שזה לא ייקח יותר מדי זמן, אבל אף אחד לא עצר".

"אלפי מכוניות עברו, ראו את המכונית בצד, אבל לא עצרו", מספר הקשיש. כששוטרת התנועה שעצרה לו התקשרה למשפחתו בישראל, היא התפלאה שלא הגיע למטוס. "הייתי כל כך רעב וצמא, היה לי קר מאוד", הוא משחזר, "בפעם הבאה אדאג שיהיה לי טלפון עם בטריה מלאה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת