למה אי אפשר להגיע לאוניברסיטת ת"א?

להפתעתם, גילו היום נוסעי אוטובוס רבים שעוברים מדי יום בתוך תחנת רכבת האוניברסיטה בת"א כדי לחצות לצד השני - שאין מעבר. מסיבות ביטחוניות הרכבת לא יכולה לאפשר מעבר חופשי, אך בשל השביתה, המאבטחים - עובדי קבלן בעצמם - לא נותנים לאף אחד לעבור. והנוסעים? תקועים: "זה פשוט אבסורד, מחסום אנושי"

כאן שביתה. ארכיון (חדשות 2)

גם מי שרצה היום לנסוע בקווי האוטובוס לאוניברסיטת תל אביב וממנה, דרך מסוף האוטובוסים שבתחנת האוניברסיטה - הושפע מהשביתה הכללית במשק. זאת, למרות שקווי האוטובוס פועלים כרגיל ורק הרכבת מושבתת.

בימים כתיקונם, נוסעי אוטובוס המבקשים להגיע לאוניברסיטה מאזורים שונים במרכז, מחויבים לעבור רגלית דרך מסוף הרכבת הסמוך לאוניברסיטה. זאת, כדי לעבור למרכז הירידים ומשם ללכת ברגל או לעבור לקו אחר שנוסע לאוניברסיטה.

אבל מי שהגיע היום למקום נדהם לגלות מאבטחים מטעם רכבת ישראל - אשר מונעים את המעבר. "פשוט עומדים אנשים באמצע המעבר ולא מאפשרים לאף אחד לעבור", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט ענבל, צעירה שנתקעה היום בתחנה. "אי אפשר בשום מקום לעקוף את התחנה, כי אין מעבר להולכי רגל וגם לא מדרכה".

"המאבטחים - עובדי קבלן"

לדבריה, "דיברתי עם המאבטחים, שאמרו שהם עובדי קבלן של רכבת. זה פשוט אבסורד. מחסום אנושי". למעשה, הדרך היחידה לאותם אנשים ש"נתקעו" להגיע לאוניברסיטה - או ממנה - למחוז חפצם, היא לקחת מונית יקרה בהרבה ממחיר האוטובוס שכאמור, פועל כרגיל אך הם לא יכולים להגיע אליו.

בדוברות הרכבת הביעו הערב צער על המצב בתחנה והסבירו שמדובר בשיקולי ביטחון. "אי אפשר לאפשר תנועה חופשית של אנשים דרך התחנה", נמסר. אם השביתה תימשך גם בימים הקרובים, ישקלו לשכור מאבטחים חיצוניים שיבדקו את הנוסעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת