המדריך המלא: מי שובת ומי לא?

השביתה הכללית במשק במחאה על תנאי העסקתם של עובדי הקבלן נמשכת כבר ארבעה ימים. בשעה 21:00 יתכנסו הצדדים להמשיך הדיונים וכבר כעת ידוע כי גם אם השביתה תימשך, הרכבת תשוב לפעולה. הבשורה הרעה: נהגי אגד ודן ישבתו

למרות ניסיונות האוצר וההסתדרות להגיע להסכם - השביתה נמשכת כבר ארבעה ימים. כל המוסדות הציבוריים עדיין לא פועלים. נמל התעופה בן גוריון ונמלי הים עובדים כרגיל. אם השביתה תימשך גם ביום ראשון, הרכבת תשוב לפעילות ונהגי אגד ודן יצטרפו לשובתים. הנה המדריך המלא:

משרדי הממשלה

כל המוסדות הציבוריים ומשרדי הממשלה שובתים. בשביתה כלולים גם הנהלת בתי המשפט, הטאבו ובתי הדין הרבניים, רשות האכיפה והגבייה, משרד הרווחה למעט מוסדות חינוך מיוחד, וכן הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

תחבורה 

רכבת ישראל תשוב לפעולה ביום ראשון ב-6:00, לראשונה מאז פרוץ השביתה. נמלי הים ונמל התעופה בן גוריון יעבדו כרגיל. לעומת זאת, נהגי אגד ודן ישבתו ויגרמו לשיבושים קשים במערכת התחבורה הציבורית.

חינוך

מערכת החינוך לא משתתפת בשביתה, למעט האוניברסיטאות בהן שובת הסגל המנהלי, וכן מעונות היום של ויצ"ו, נעמ"ת ואמונה. בנוסף, הסייעות בגני הילדים לא עובדות מה שעלול לגרום לשיבושים בגני הילדים.

תרבות

מוזיאון ארץ ישראל ומוזיאון תל-אביב לאמנות, מוזיאון בית התפוצות, התיאטרון הלאומי הבימה, תיאטרון הקאמרי, תיאטרון בית לסין והחאן - כולם שובתים ולא פועלים.

בנקים ובורסה

הבנקים השובתים הם: לאומי, הפועלים, הבינלאומי הראשון, איגוד, מרכנתיל, דיסקונט, מחיש, אוצר החייל, יהב, מסד, עידוד, ערבי-ישראלי, מזרחי, דיסקונט למשכנתאות, פאג"י ודקסיה. גם הבורסה לניירות ערך מושבתת.

אנרגיה ומים

החברה הלאומית לאספקת פחם ורשות המים שובתות. חברת החשמל, בז"ן אשדוד, בז"ן חיפה ומקורות פועלים במתכונת שבת.

שובתים נוספים

עוד שובתים: סניפי הדואר, הטלוויזיה החינוכית, מועצת הצמחים, ענף הלול, מפעל הפיס.

במוקד הטלפוני של חדר המצב של ההסתדרות שמספרו 1700-700-331 מבטיחים לספק מענה לכל שאלות האזרחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת