מתפללים לשלום הרב: "מקווים לישועה גדולה"

בביה"ח שערי צדק בי-ם בו אושפז אמש בכיר רבני העדה החרדית, הרב אלישיב, מגדירים את מצבו "קשה אך יציב". אלפים ברחבי הארץ ממשיכים להתפלל לשיפור במצבו. "אין בדור הזה אדם כמותו ולכן יש חשיבות רבה ללמוד ולהתפלל לרפואתו השלמה. הוא ראה הרבה מאוד נסים ולכן אנחנו מתפללים, מקווים ובטוחים שיהיה פה נס גדול"

מאות בני משפחה, תלמידים ומכרים של בכיר העדה החרדית הרב יוסף שלום אלישיב בן ה-101, צבאו הלילה על שערי בית החולים "שערי צדק" בירושלים, לשם הובהל הרב הישיש כשהוא במצב קריטי. המאבטחים נאלצו להתמודד עם כמויות המבקרים הגדולה, ואף התעמתו עם חלק מהתומכים שביקשו להיכנס לבית החולים כדי לתמוך בו מקרוב.

שיפור קל חל הבוקר במצבו של הרב, אולם הוא עדיין מוגדר קשה אך יציב. בקהילה החרדית-ליטאית בכל העולם מקיימים עצרות תפילה לשלומו של הרב, המכונה 'פוסק הדור', ומכריו קוראים לכל מי שיכול להתפלל להחלמתו. "אנחנו מבקשים מכולם להתפלל", אמר אמש חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה מחוץ לבית החולים. "יש לנו רק שבחים על הטיפול של בית החולים ואנו מקווים שהיציבות בה נמצא הרב תתחזק, ולבו יתייצב".

הרב מורדם ומונשם בעקבות קריסת מערכות שפגעה בריאותיו, בכליות ובלבו. "הוא זקוק להרבה תפילות ורחמי שמיים, אבל הרופאים מגדירים כעת את המצב יציב", אמר זאב קשש, יו"ר איחוד הצלה. "בני המשפחה וחברים נמצאים ליד החדר ומתפללים להחלמתו לאחר שהמצב הוגדר כקריסת מערכות".

דובר בית הרב שלמה קוק הדגיש את חשיבות התפילות לשיפור במצבו, ואמר כי "ברחבי העולם כולו אנשים לא מפסיקים להתפלל עם ספר תהילים. הרב מורדם ומונשם מאז אמש וזקוק לרחבי שמיים. אנו מצפים לישועה גדולה".

"אין בדור הזה אדם כמותו ולכן יש חשיבות רבה ללמוד ולהתפלל לרפואתו השלמה", הוסיף קוק. "הוא אדם שראה הרבה מאוד נסים רפואיים ולכן אנחנו מתפללים, מקווים ובטוחים שיהיה פה נס גדול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת