תושבות בית שמש מחו מול לשכת רה"מ

תושבות בית שמש שחוו לאחרונה סדרת תקיפות והשפלות - החליטו לצאת למחאה. נתלי משיח שהותקפה ע"י המון זועם, והדסה מרגוליס - שבתה ספגה יריקות בדרך לבית הספר, הובילו הבוקר את שיירת המחאה לכיוון לשכת ראש הממשלה. משיח לחדשות 2 באינטרנט: "אני נלחמת על העיר שלי". מרגוליס: "רוצה שנרגיש בטוחים". צפו בהפגנה

המחאה נגד אפליית הנשים בבית שמש הגיעה היום לירושלים, כששיירת מכוניות של תושבי העיר יצאה ממחלף שורש לכיוון משרד ראש הממשלה. בין המוחים בהפגנה המצומצמת שכללה עשרות בודדות בלבד, היו בין היתר הדסה מרגוליס, שבתה הקטנה נעמה הותקפה על ידי חרדים בדרכה חזרה מבית הספר, וכן נתלי משיח, הצעירה שהותקפה על ידי חרדים קיצוניים בעיר.

"אנחנו נלחמים על העיר שלנו, המצב בבית ספר יותר טוב - קיצונים לא הגיעו מאז חנוכה אבל מקרים כמו נטלי משיח מראים שעדיין יש אלימות", אמרה הדסה מרגוליס לחדשות 2 באינטרנט. "אנשים צריכים לזכור את בית שמש ואת המאבק שלנו שהוא של כל המדינה ואני מקווה שזה יצליח וכל הנושא של הדרת הנשים בבית שמש ישתנה ושנרגיש בטוחים".

נתלי משיח, שהותקפה באלימות ואף נרגמה באבנים, אמרה כי "הקבוצות הקיצוניות הן לא קטנות כמו שחשבנו, שמענו שאירוע התקיפה שלי היה חד פעמי אבל ככל שהעמקתי בבעיה הבנתי שהאלימות לא התחילה היום - היא כמו כדור שלג". משיח הכריזה כי הממשלה צריכה להתעורר ולעשות משהו עם התופעה במקום "לפטם אותם בבנייה יהודית".

שר התפוצות יולי אדלשטיין הגיע למקום ההפגנה והביע את תמיכתו במפגינים. עם זאת, זכה השר לקריאות נגד מצד מפגינים שהביעו את אי-שביעות רצונם מטיפול הממשלה בתופעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת