האם התאבדה בעקבות בנה: "הילדים היו כל החיים שלה"

תושבי קרית עקרון מתקשים לעכל את הטרגדיה: אם חד הורית ל-4 ילדים שמה קץ לחייה לאחר שגילתה את גופת בנה שהתאבד - באותו חבל. הבן הצעיר כבר ניסה להתאבד בעבר, אך איש לא תיאר שכך יסתיימו חייה של אמו. "היא עבדה קשה וטיפלה לבדה בארבעת ילדיה", סיפרה אחת השכנות. "כל יום סיפרה רק על כמה שהיא אוהבת וגאה בילדים"

טרגדיה ידועה מראש? אם חד-הורית מקרית עקרון התאבדה בתלייה לאחר שקמה משנתה ומצאה את גופת בנה הצעיר תלוי. במשטרה אומרים כי הבן הצעיר כבר ניסה לשים קץ לחייו בעבר, וכי משפחתו ידעה על נטיותיו האובדניות. עם זאת, איש לא היה יכול לתאר לעצמו שכך יסתיימו חייו של הבן – וכך יסתיימו חייה של אמו.

כוחות גדולים של מד"א ושל משטרת רחובות הוזעקו לדירה בבניין מגורים ברחוב הרצל בקרית עקרון, בעקבות דיווח על התאבדות. מי שהזעיק את כוחות ההצלה, למרבה האימה – היו בנה הגדול ובתה של האם שהתאבדה, שמצאו את גופתה ואת גופת אחיהם הצעיר.

"תחילה חשדנו שמדובר ברצח והתאבדות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט סגן-ניצב יאיר חצרוני, מפקד משטרת רחובות. "אבל מהר מאד התברר שמדובר במקרה טרגי מאד של התאבדות כפולה. הבן, צעיר בן 22 שאף ניסה להתאבד בעבר, שם קץ לחייו. אמו ניסתה להציל אותו אבל לא הצליחה, ותלתה את עצמה. בהחלט מדובר במקרה טרגי וקשה מאד".

"כשהגענו למקום גילינו את האמא תלויה, הבן היה על הרצפה עם סימני תליה על צווארו. נראה שהם היו תלויים במשך זמן ארוך", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מיכה שולם, חובש רפואת חירום ב'איחוד הצלה'. "ניסינו לעשות החייאה אבל זה היה אבוד, צוות מד"א שהגיע עם רופא קבע מוות לשניהם במקום. מי שגילה את הגופות היה אחד מהילדים, בשנות ה-20 לחייו. הוא הגיע עם אחותו והם ראו את האמא ואת הבן. מעבר לסערת רגשות גדולה, צעקות והיסטריה, התמונה עדיין לא ברורה", הוסיף החובש.

"היא עבדה קשה וטיפלה לבדה בארבעת ילדיה"

השכנים מספרים על אם חד הורית שהשקיעה את כל מאמציה בגידול הילדים. "יש לה בת קצינה שהייתה גאוות המשפחה", אמרה אחת השכנות לחדשות 2 באינטרנט. "היא עבדה קשה וטיפלה לבדה בארבעת ילדיה. אישה מטופחת שכל יום סיפרה רק על כמה שהיא אוהבת וגאה בילדים שלה. הם היו החיים שלה".
 
אם המשפחה, בת העדה האתיופית, מוכרת וותיקה מאד בשכונה זו של קריית עקרון, ולכן רבים מהתושבים באו למקום כשהם ממאנים להאמין מה קרה. שוב שוב הזכירו השכנים כמה הילדים היו כל עולמה של האם. "בהתחלה מד"א דפקו אצלי בדלת ושאלו אם היתה אצלי התאבדות", אמר אחד השכנים בבניין. "יצאתי החוצה, שמעתי את הצעקות, וכשגיליתי במה מדובר התקשיתי להאמין. רק בשבוע שעבר שתינו קפה ביחד, והיא סיפרה לי על בתה שעושה חיל בצבא. פשוט קשה לי להאמין".

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת