נציב הכבאות: "אם ישראל תותקף - העורף יהיה מוכן"

על רקע הדוח המתגבש של מבקר המדינה בנוגע לשריפה בכרמל, טוען נציב הכבאות רב-טפסר שחר איילון כי מצב הכוחות בשטח הולך ומשתפר כל יום. "כל יום שעובר המערך גדול ויותר וחזק יותר", אמר איילון בראיון ל"פגוש את העיתונות", והתייחס גם למצב של מתקפת טילים על ישראל: "אנחנו ערוכים למצב חירום"

נציב מערך הכבאות,  רב-טפסר שחר איילון, מבטיח כי כוחות הכיבוי וההצלה בישראל מוכנים לפעילות במקרה חירום. לדבריו, אם ישראל תותקף על ידי טילים בעקבות תקיפה באירן - קיים מענה הולם בעורף.

בריאיון לתכניתנו "פגוש את העיתונות", הדגיש איילון כי "במצב חירום שבו ישראל מותקפת, יהיה מענה במצב חירום. אנו ניעזר בחברות חיצוניות, נכפיל את הכבאים בעורף ורכשנו חומרים מעכבי בעירה".

בנוסף התייחס נציב הכבאות לדוח שצפוי לפרסם מבקר המדינה על אסון השריפה בכרמל. "צריך להמתין לדוח הסופי, ולתת לכל גורם לייצג את עצמו. תכניות מובנות ומסודרות הרבה יותר טובות מתכניות חירום אחרי אירוע חריג. כרגע אני נהנה מהרוח הגבית", הסביר איילון והוסיף: "אני מבין את התניית משרד האוצר בהעברת הכספים בביצוע הרפורמה".

"כל יום שעובר - המערך גדל"

איילון התייחס גם למוכנות של מערך הכבאות: "כרגע, היכולת שלנו לתקוף אש, לחלץ לכודים ולטפל בתרחישים מורכבים היא טובה יותר ממה שהיתה לפני תשעה חודשים. שאלנו כמה כבאים צריך בישראל - צריך כבאי אחד לאלף תושבים ועכשיו אנחנו אחד ל-6,000. זמן התגובה צריך להיות של 4 דקות, סה"כ כדי להגיע לשריפה צריך 7 דקות, אבל ממוצע ההגעה לאירועי שריפות וחילוצים עמד בישראל ב-2010 על 14 דקות, המטרה היא לקצר את הזמן".

"לוקח זמן לארגן מערך כזה, לא רק כסף", הדגיש איילון. "הטכנולוגיה מורכבת, צריך מומחיות של אנשים. הזמן הקצר ביותר שהגדרתי הוא שנתיים. כל יום שעובר המערך גדול ויותר וחזק יותר. כל מי שיקבל החלטות במדינת ישראל, רואה שכל יום זה יום נוסף של התארגנות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת