ה"מאסטר שפים" של מנהיגי העולם מבשלים למען השלום

פסגת מנהיגים כזו עוד לא הייתה – אבל עם מספר שינויים. השפים האישיים של אובמה, פוטין, מרקל, סרקוזי ונתניהו, התגברו על האגו הגדול והכינו ביחד ארוחה משותפת למען השלום. ואם חשבתם שהם יספרו לכם מהן המנות האהובות על הבוסים? כדאי שתחשבו שוב

לא בכל יום מתכנסת נבחרת כזו במטבח אחד. ועידת פסגה של ממש: השפים של ברק אובמה, אנגלה מרקל, ניקולה סרקוזי, דימיטרי מדבדב, נסיך מונקו וגם השף שאחראי על הארוחות הרשמיות בביתו של בנימין נתניהו, השאירו אחריהם מנהיגי עולם רעבים והגיעו לביקור בישראל. מטרת הביקור: לבשל ארוחה משותפת - למען השלום.

הדבר הראשון שניסינו לברר איתם, איך לא, זאת תשובה לשאלה מהן המנות האהובות על המנהיגים. השף ברנרד ווסיו בשל לחמישה ראשי ממשלה צרפתים. "לאט לאט תבין שדיסקרטיות זה שם המשחק כאשר מדובר בשף אישי", אמר ווסיו. האמת? שכל שאר השפים התחמקו מתשובה לשאלה הזו. "בכל פעם שהמנהיג יהיה בחו"ל, ינסו לחקות את זה", הסביר אחד מהם.

כמו כל תייר חובב קולינריה, הלכה נבחרת השפים המהוללת לסיור בשוק מחנה יהודה בירושלים. אי אפשר הרי לבוא לכאן מבלי לבקר בירושלים. הנבחרת זכתה לטעימות חינם בחנויות הגבינות והתבלינים, שזכו לשבחים על תוצרתם.

"טעות אחת - ואני בחוץ"

השפים סיפרו לנו גם על הלחצים הרבים שיש במקצוע, לחצים שהם יומיומיים ועלולים לעלות במשרתם. "הכי קשה מבחינתנו זה להיות יצירתיים מדי יום, מפני שהסועד הוא אותו הסועד מדי יום. זה לא כמו במסעדה. אתה יודע מה זה שמדבדב לא אוהב מנה? כנראה שעד היום הוא אהב את כל המנות שלי, מכיוון שאני עדיין עובד שם", הסביר השף של הקרמלין.

לגבי התהייה מי בוחר את המנות - התשובה הייתה חד משמעית. "אובמה אוכל מה שהשף שלו יגיד". עם זאת, השפים נזהרים. "אנחנו תמיד יותר חזקים מהמהנהיג, טעות אחת קטנה במנה ואני יכול להפוך מדינה שלמה, את כל ההנהגה שלה עכשיו, בלי בחירות ובלי שום דבר. רק טעות קטנה אחת", סיפר השף הצרפתי.

אובמה יאהב חומוס?

בסופו של דבר, התגברו השפים על האגו הגדול והתחברו יחד למשימה. כל אורח שילם 5,000 שקלים בעבור שש מנות שהוגשו לו: לזניה ירקות, מרק בורשט, פילה ברבוניה, סלט דגנים, דג לוקוס ולקינוח - שטרודל.

ואנחנו? עד שיהיה לנו שף נשיאותי במשרה מלאה, נסתפק באירוח של סעודות למען השלום. הרי גם שלום אין, אבל לפחות יצאו מכאן חמישה שגרירים חדשים, בעלי השפעה וללא ספק קרובים לצלחת. "יש סיכוי שאובמה יתעורר בוקר אחד ויאכל חומוס", אמר טומי, השף של הבית הלבן. ללא ספק הישג מרשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת