צפו: מפת מצלמות המהירות החדשות, יפעלו מיום ראשון

המשרד לביטחון הפנים הודיע היום באופן רשמי על הפעלת מערך מצלמות המהירות החדשות. בשלב הראשון יפעלו 28 מתוך 44 המצלמות - 12 מהן יפעלו כבר ביום ראשון הקרוב. צפו והיזהרו

מיקום המצלמות בצפון (חדשות 2)

מערך מצלמות המהירות החדשות שצפויות להגדיל באופן משמעותי את מספר הקנסות שינתנו לנהגים שיעברו על המהירות המותרת, ייצא לדרך ביום ראשון הקרוב. בהודעה של המשרד לבטחון הפנים נמסר כי בשלב הראשוני, יותקנו בכבישי הארץ 28 עמדות בכבישים שהוגדרו על ידי אגף התנועה כ"אדומים", שבהם מספר התאונות וההרוגים הוא הגבוה ביותר.

מתוך ה-28 העמדות, יוצבו 19 מצלמות רמזור ו-9 מצלמות מהירות. עם זאת, רק כ-12 מהמצלמות יהיו מבצעיות כבר ביום א' הקרוב. השר יצחק אהרונוביץ' הנחה את גורמי המקצוע במשרדו ובמשטרת ישראל, לפרסם את מיקומי המצלמות ומקטעי האכיפה "מתוך שקיפות ושירות לציבור".


מנכ"ל המשרד יעקב גנות הנחה כי המצלמות יוצבו באופן בולט ונראה לעין במטרה להרתיע, להזהיר ולהשפיע על הורדת המהירות. עוד סוכם בישיבה, כי התכנית לאכיפת נהיגה מסוכנת תוטמע באופן הדרגתי, כך שבחודש הראשון יופקו לנהגים שיעברו על חוקי התנועה, דוחות אזהרה בלבד. לביתם של נהגים אלו יישלח מכתב אישי מראש אגף התנועה, ניצב ברונו שטיין, ובו פניה לנהג בלשון: "מצאתי לנכון לפנות אליך באופן אישי ולבקשך לציית לחוקי התנועה וזאת מבלי לרשום כנגדך דוח תנועה בגין העבירה הנוכחית. עדיף לאבד רגע בחיים מאשר את החיים ברגע!".

כמו כן, ישנו הסבר על העבירה שביצעו בצירוף תמונה המתעדת אותה. לאחר תהליך ההטמעה שימשך כחודש ימים, יחל תהליך הפקת דוחות התנועה לציבור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת