שר הפנים ישי: מצר שהחלטות בישראל מתקבלות אחרי טראומה

שר הפנים אלי ישי השתתף בטקס חנוכת תחנת כיבוי חדשה ואמר כי "בישראל מתקבלות החלטות רק אחרי טראומות וועדות". ישי גם התייחס למצב מערך הכבאות לפני שלוש שנים ואמר כי הוא היה בקריסה". בשבוע הבא צפויה להתפרסם טיוטת דוח המבקר על אסון הכרמל. צפו בדבריו

על רקע דוח מבקר המדינה על אסון הכרמל, שטיוטה שלו צפויה להתפרסם בשבוע הבא, הגיע שר הפנים אלי ישי לטקס חנוכת תחנת כיבוי חדשה בעמק האלה. את האירוע העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"חבל מאוד שבמדינת ישראל החלטות מתקבלות אחרי טראומה ולא לפני טראומה", אמר ישי בטקס. "כשהגעתי למשרד הפנים לפני כשלוש שנים הייתי חרד לראות את המצב של מערך הכבאות - מערך כמעט בקריסה". עוד הוסיף כי "ערכנו סדרה ארוכה של דיונים, מאבקים ומלחמות עם שרים נכבדים וגם עם ראש הממשלה - דרשתי 600 מיליון שקל והממשלה אישרה 100 מיליון".

"היום אני יושב לא מעט שנים סביב שולחן הממשלה, שמעתי הרבה שפות שם אבל עכשיו השפה המדוברת היא וינוגרדית", סיכם ישי. "אני מזהיר את כולנו מהשפה הזאת - אם כל השרים יקבלו את ההחלטות שלהם בדרך של השפה הוינגורדית זה יסרס את השרים ואת קבלת ההחלטות במדינה".

לצדו של השר ישי, השתתף בטקס גם נציב כבאות והצלה שחר איילון וכן בכירים נוספים. במהלך הטקס ערכו צוותי הכיבוי תצוגת תכלית בפני השר ונציב כבאות והצלה.

פרטים שהודלפו לכלי התקשורת מדוח המבקר, מגלים שהמבקר צפוי להטיל אחריות אישית על שר הפנים אלי ישי ועל שר האוצר יובל שטייניץ, על חלקם באי המכונות של מערך הכבאות בישראל לתמודד עם שריפה בסדר גודל של זו שהתרחשה בכרמל לפני יותר משנה.

משפחות הנספים האשימו בעבר את ישי, על שלא עשה מספיק כדי למנוע את האסון במסגרת תפקידו כשר הפנים, ואף קראו לו להתפטר מתפקידו לאלתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת