העונש למילואימניק שסרב לשרת בשומרון: קנס בלבד

עד היום, אם חייל היה מסרב לשרת בשטחים, נגזר עליו עונש מאסר בפועל או על תנאי. כעת מתברר שאפשר להשתחרר משירות בשטחים ורק לשלם קנס. אהרון שם-טוב, חייל מילואים, סירב מטעמים אידיאולוגיים לשרת בשטחים, שילם את הקנס ונסע מיד לחברו הטוב – פלסטיני תושב כפר הסמוך לבסיס

רס"ל במילואים אהרון שם טוב קיבל בסך הכל יום מילואים אחד, להכרת בסיס האם שלו, בסיס ענאתה שמעבר לקו הירוק, וסירב מטעמי מצפון. שם-טוב זומן לבית דין צבאי שם אמר כי הוא לא מוכן להגיע אפילו ליום אחד מכוון שהוא לא "מסרב לשרת בשטחים הכבושים", כהגדרתו.

שם-טוב ציפה לקבל, כמו כל הסרבנים עד עתה, גזר דין שכולל מאסר על סירובו, אך עם גזר הדין הגיעה הפתעה: אפשרות לשלם 1,000 שקלים קנס בגלל הסירוב, לצד האפשרות לשבת 14 יום בכלא צבאי. "הייתה לי הקלה", אמר שם-טוב.

המקום הראשון אליו הלך לאחר ששילם את הקנס הוא לחברו בסאם עראמין, פלסטיני תושב הכפר הסמוך לבסיס בו סירב שם-טוב לשרת. שניהם פעילים בארגון "לוחמים לשלום", חיילים ישראלים לשעבר לצד פלסטינים שעסקו בטרור וחלקם אף ישבו בכלא, וכעת משתפים פעולה. "אני יודע כמה זה קשה", אמר בסאם, "אם הוא היה משרת לידי אני לא הייתי מדבר איתו יותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת