הוזעקו לכבות שריפה - ומצאו ילד לבד בבית

אסון כבד נמנע באשדוד, כאשר כוחות משטרה וכבאות שהוזעקו לטיפול בשריפה שפרצה בדירת מגורים בעיר - גילו להפתעתם ילד בן 4 שהושאר בדירה ללא השגחה. הם חילצו אותו מהדירה אפופת העשן כשהוא פצוע באורח קל. הוריו, אזרחים זרים מאריתריאה, ייחקרו במשטרה בחשד לרשלנות

הילד שחולץ, היום באמבולנס (אורי קריספין, אתר אשדודנט)

זה היה עלול להסתיים באסון: כוחות כבאות והצלה שהוזעקו הבוקר לכיבוי דליקה בדירת מגורים ברחוב הראשונים בעיר, הופתעו לגלות בתוכה ילד בן ארבע שהושאר לבדו בדירה הנעולה. למרבה המזל, הוא חולץ כשהוא במצב קל כתוצאה משאיפת עשן. הוריו ייחקרו בחשד לרשלנות.

בשעות הבוקר הבחין אחד השכנים בעשן העולה מהדירה, ושמע קולות בכי בוקעים ממנה. הוא פרץ בעצמו את דלת הבית, אך התקשה להיכנס לדירה בשל העשן הכבד. הוא הזעיק למקום כוחות משטרה, מד"א וכיבוי אש, ואלה הצליחו להשתלט על האש ולחלץ את הילד המבוהל מן הדירה.

הכבאי דורון פדובה, שהגיע לדירה ראשון, נכנס אליה ומצא את הפעוט בחדר הבוער אפוף העשן. פדובה שם על הפעוט את מסיכת החמצן שלו וחילץ אותו מהדירה. "מצאתי את הדלת פתוחה, כשבדירה היה אזרח שניסה לחלץ את התינוק", סיפר פדובה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"בגלל שהייתי עם מסכת חמצן עטפתי את הילד והורדתי אותו קומה", הוסיף הכבאי. "נתתי אותו לידיו של איש מד"א שהיה במקום, ואז עליתי בחזרה לוודא שהאזרח יורד למטה ושאין לכודים נוספים. בלי עזרתו ואומץ ליבו של השכן - יכול להיות שהאירוע היה נגמר אחרת לגמרי".

חוקר שריפות פתח בחקירת האירוע. מהממצאים הראשוניים עולה כי הילד שיחק עם מצת שהיה בדירה, וכתוצאה מכך ניירות שהיו על השולחן בסלון עלו באש, הציתו שידת עץ וגרמו לשריפה. לדירה נגרם נזק, והוריו של הילד, אזרחי אריתריאה, ייחקרו בתחנת משטרת אשדוד בחשד לרשלנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת