6 שנים אחרי: גלעד שליט נפגש עם משפחת מפקדו שנהרג

בבוקר 25 ביוני 2006 הותקף המוצב בכרם שלום, בו שירתו בין היתר גלעד שליט וסגן חנן ברק ז"ל. חנן נהרג בניסיון להגן על המוצב, גלעד נחטף. אמש נסגר המעגל: גלעד הגיע לבית הוריו של חנן, שבמהלך השנים פעלו רבות במסגרת המאבק לשחרורו. הם לא שיחזרו את האירוע הטרגי, רק דיברו על חוויות משותפות

שליט וברק ז"ל. פגישה מרגשת (חדשות 2)

אחרי כמעט שש שנים של המתנה, נסגר המעגל: גלעד שליט הגיע לבית משפחתו של חנן ברק ז"ל, מפקדו של גלעד שנהרג בפעולה בה הוא עצמו נחטף. בני המשפחה מעולם לא פגשו את גלעד, רק שמעו עליו סיפורים, אבל אתמול הם נפגשו לראשונה. את הידיעה הביא העיתון "ידיעות אחרונות".

הפגישה המרגשת נערכה בבית משפחת ברק בערד. בצד אחד של השולחן ישבו בני משפחתו של חנן - האחות עטרה, האמא נלי והאב דודי. מהצד השני ישב גלעד, ולצדו נציג צה"ל. הם לא שחזרו את אותו בוקר נורא של 25 ביוני 2006, בו נהרג חנן ונחטף גלעד - אלא רק דיברו על החוויות המשותפות של שני החיילים בטנק, על שיקומו של שליט ועל חזרתו לחיים רגילים.

"היה ברור לנו שנפגוש אותו"

"היו דמעות וחיבוקים", סיפרה אתמול נלי, אמו של חנן ז"ל. "היה ברור לנו שנפגוש את גלעד לאחר שהוא יחזור מהשבי. אני יודעת שגם גלעד רצה מאוד לפגוש אותנו, חיכינו עד שמצבו אכן יאפשר זאת. הפגישה הייתה מרגשת מאוד. גלעד סיפר לנו שהוא מאוד אהב את חנן. הוא עדיין נראה מאוד רזה, אבל הצבע חזר לו לפנים".

בעבר הביעה האם כעס על כך שבנה ופקודו סמל פבל סלוצקר ז"ל, שנהרגו בתקרית בכרם שלום, נשכחו מהתודעה בקרב הציבור. "הפגישה הייתה בהחלט מרגשת ומבחינתנו זו סגירת מעגל", אמרה האם.

נועם ואביבה שליט נהגו במהלך חמש השנים שחלפו להגיע לכל אזכרה של חנן ז"ל, והשנה מקווים בני משפחת ברק - שגם גלעד יגיע איתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת