ניסיון המו"מ כשל: איום השביתה חוזר

ההסתדרות תבקש מחר מביה"ד לעבודה לחדש את השביתה במחאה על תנאי העבודה של עובדי הקבלן. זאת, לאחר שפגישה בין יו"ר ההסתדרות לנציגי האוצר הערב נכשלה. עיני האשים את ביה"ד בהפרת האיזון במו"מ ואמר כי החלטתו לאסור שימוש ממושך בנשק השביתה, מחזק את משרד האוצר. "בלי איום בשביתה לא תהיה התקדמות במו"מ", אמר

יו"ר ההסתדרות עופר עיני (חדשות 2)

המלחמה על תנאי העבודה של עובדי הקבלן מאיימת להשבית את המשק, לאחר שכשלו מאמצי המשא ומתן בין נציגי ההסתדרות עם האוצר ולשכת התיאום של הארגונים הכלכליים.

מחר תגיש ההסתדרות בקשה לבית הדין הארצי לעבודה לחדש את איום השביתה הכללית במשק למען עובדי הקבלן. בפגישה שהתקיימה הערב בין יו"ר ההסתדרות עופר עיני עם ראש אגף התקציבים באוצר גל הרשקוביץ ויו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים שרגא ברוש, לא הושגה הסכמה.

מטרת הפגישה הייתה להגיע לסיכום בין ההסתדרות, האוצר והמעסיקים שיאפשר להתחיל ולצמצם את מספרם ההולך והגדל של עובדי הקבלן באמצעות העסקה ישירה. בתום הפגישה אמר עיני כי "משרד האוצר לא מסכים בשום פנים ואופן אפילו להעברתה של עובדת ניקיון אחת מהעסקה אצל קבלן להעסקה ישירה במדינה. בצורה הזו לא היה טעם להמשיך ולדבר".

"הפגישה הזאת הוכיחה כי ללא איום בשביתה לא תהיה שום תזוזה בעמדת האוצר", הוסיף עיני, שהסביר כי ההחלטות של בית הדין הארצי לעבודה עד כה אינן מועילות במשא ומתן. "נשיאת ביה"ד נילי ארד הפרה למעשה את האיזון במשא ומתן בעצם החלטתה שלא לתת לנו להשתמש לאורך זמן ממושך בנשק השביתה. ברור שבמצב כזה במשרד האוצר מרגישים חזקים ואין סיכוי שהם יתקדמו", אמר עיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת