חודשיים אחרי מותה של בת ה-4: הוצב רמזור בצומת

צומת מסוכן ללא רמזורים בדרך קיבוץ גלויות בת"א גבה קורבנות רבים, האחרונה שבהם הייתה אמור מלכה בת ה-4, שנדרסה למוות לפני כחודשיים. הוריה של אמור ז"ל אמרו לאחר כי הם "רוצים שבתנו תהיה האחרונה שנפגעת בכביש הנורא הזה". העירייה נענתה למחאת תושבי השכונה והציבה בצומת רמזורים - חודשיים מאוחר מדי

אמור מלכה ז"ל (חדשות 2)

אמור מלכה בת ה-4 נדרסה למוות לפני חודשיים ב"כביש הדמים" ברחוב קיבוץ גלויות בתל אביב. בעקבות מחאת התושבים, שרבים מילדיהם נאלצים לחצות מדי יום את אותו צומת מסוכן - הוצבו במקום רמזורים חדשים.

כביש קיבוץ גלויות מחבר את נתיבי איילון עם גבול ת"א-יפו, כשבכל אחד מצדיו שלושה נתיבים, ואת מעבר החציה שבצומת חוצים מדי יום אלפי ילדים ובני נוער המבקשים להגיע לבתי הספר הסמוכים.

אמור ז"ל נפצעה קשה מפגיעת רכב בזמן שחצתה עם המטפלת שלה ואחותה את הכביש בצומת הרחובות קיבוץ גלויות וחכמי לובלין. היא פונתה לבית החולים איכילוב, אולם לאחר שישה ימים בהם נאבקו הרופאים על חייה, נקבע מותה.

מותה של בת ה-4 הצית מאבק ציבורי של תושבי השכונה למען הצבת רמזור בצומת שגבה כבר קורבנות רבים. "אנחנו רוצים שבתנו תהיה האחרונה שנפגעת בכביש הנורא הזה", הסבירו הוריה של אמור לאחר מות בתם. "אין רמזור, אין פסי האטה, אין גשר - חיי החוצים פשוט מופקרים", אמרו התושבים ודרשו כי המפגע התעבורתי יתוקן.

עיריית תל אביב מיהרה להיענות לבקשת התושבים והקימה רמזורים שכבר פועלים בצומת. "יחד עם העצב על מותה הכל כך מיותר של אמור מלכה ז"ל, אי אפשר שלא לברך את עיריית תל אביב על גילוי הבנה אמיתית למצוקת התושבים", אמר תושב האזור ישראל ורד, שבתו טליה נפצעה באורח בכביש לפני מספר חודשים, עוד לפני דריסתה של אמור. 

ורד הוסיף: "אני מקווה שמקרה זה יעודד אזרחים ברחבי הארץ להילחם על זכותם לחיות בביטחון אמיתי, ולא לאפשר עוד לאדישות לגבות מחיר דמים גבוה, ובעיקר מיותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק