שולחן ליד שולחן באותה מסעדה: גלעד שליט ואלחנן טננבוים

מי שאכל אמש במסעדת "קפה איטליה" בת"א ודאי הופתע לראות את גלעד שליט יושב ונהנה מהאוכל. אולם ההפתעה האמיתית התרחשה בשולחן סמוך, בו סעד את לבו לגמרי במקרה לא אחר מאשר אלחנן טננבוים - מי שנחטף במהלך עסקת סמים ושוחרר משבי החיזבאללה בעסקה מעוררת המחלוקת. מהארוחה יצא גלעד לצפות במשחק הכדורסל של מכבי ת"א

שליט וטננבוים. אותה מסעדה (חדשות 2)

לפני שהגיע אתמול בערב לצפות במשחק הכדורסל של מכבי תל אביב מול ברצלונה בהיכל נוקיה בתל אביב, סעד גלעד שליט במסעדת "קפה איטליה", לא רחוק מההיכל. אולם בצירוף מקרים יוצא דופן, בשולחן הסמוך לשליט ישב אלחנן טננבוים - גם הוא פדוי שבי בנסיבות אחרות לגמרי. כך פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

הסועדים במקום היו המומים לראות את שני פדויי השבי יושבים במקרה מרחק של מטרים ספורים האחד מהשני, אולם סיפרו כי השניים לא שוחחו ביניהם לאורך כל הערב.

אלחנן טננבוים, שהיה אלוף-משנה במילואים, נחטף בדובאי על-ידי אנשי חיזבאללה בשנת 2000 לאחר שניסה לבצע עסקה להברחת סמים. הוא הוברח ללבנון ושהה בשבי עד שנת 2004, אז שוחרר בעסקה מעוררת מחלוקת בה הוחזרו לישראל גם גופותיהם של שלושת חיילי צה"ל שנחטפו בהר דב. תמורתם שוחררו כ-400 אסירים, בהם מוסטפא דיראני ושיח' עובייד.

טננבוים הודה במסגרת עסקת טיעון במגע עם סוכן זר, ובעקבות עסקת הסמים בה לקח חלק הוא הורד בדרגה מאל"מ לטוראי. כיום הוא עובד כנהג מונית.

זמן קצר לאחר הארוחה, הופתעו גם אוהדי מכבי בהיכל נוקיה לראות את האורח הבלתי-צפוי במשחק מול ברצלונה. גלעד שליט צולם כשהוא חובש כובע של הקבוצה, ונראה שהוא יושב באחת השורות הקדמיות - אך עם שאר האוהדים, על אף שהוזמן על ידי הנהלת מכבי לשבת כאורח כבוד על הפרקט. עוד טרם נפילתו בשבי חמאס אהד שליט את הקבוצה ונהג ללכת למשחקים רבים עם אחיו יואל.

אמש אירחה מכבי תל אביב את קבוצת הפאר הספרדית ברצלונה לקרב ראש בראש במסגרת המחזור השני של שלב הטופ 16 ביורוליג, אך הפסידה בתוצאה 57:71.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת