צפו: כלא מעשיהו לאחר השריפה

נזק כבד נגרם לכלא מעשיהו בעקבות השריפה שפרצה באחד התאים. בסרטון שצולם זמן קצר לאחר האירוע, ניתן לראות את התא בו פרצה האש כשהוא שחור ומפויח. סוהר ו-8 אסירים נפגעו, בהם 4 קשה. בזמן השריפה נפגש האסיר משה קצב עם פרקליטו עו"ד ציון אמיר

תמונות שצולמו זמן קצר לאחר השריפה שפרצה בכלא מעשיהו, חושפות את הנזק הרב שנגרם למקום. שמונה אסירים וסוהר נפגעו במהלך האירוע החמור, לאחר שהקשו על חילוצם מהתא.

אחד האסירים הוא שככל הנראה הצית מזרן בתא בו שהה באגף 14, וזה מה שגרם לשריפה. בסרטון שצולם במקום לאחר המקרה, ניתן לראות כי החדר בו שהו האסירים נפגע וקירותיו הפכו שחורים ומפויחים. גם הציוד של האסירים נשרף כמעט לחלוטין בעקבות האש.

בבתי החולים קפלן, שיבא תל השומר ואסף הרופא מאושפזים ארבעה אסירים שנפגעו משאיפת עשן, במצב קשה כשהם מונשמים. ארבעה נוספים מאושפזים במצב בינוני-קל.

האסירים חסמו את דלת הכניסה

שמונה אסירים נפגעו במהלך השריפה שפרצה בשעות הצהריים באחד התאים. האסירים חסמו את דלת הכניסה לתא - ובכך הקשו על הפעולות לחילוצם. גם סוהר שהשתתף בפעולות החילוץ קיבל טיפול רפואי לאחר שחש ברע.

מחקירה ראשונית עולה כי כמה אסירים הציתו מזרונים בתא באגף 14 - מה שגרם לאש. האסירים התבצרו בתא והציבו ארונות על דלת הכניסה, כדי שלא יהיה ניתן לפרוץ אותה מבחוץ, דבר שהקשה על פעולות החילוץ.

צוותי מד"א שהוזעקו למקום העניקו טיפול רפואי ראשוני לאסירים ופינו אותם לבתי החולים קפלן, שיבא תל השומר ואסף הרופא. מדובר בשישה אסירים ממזרח ירושלים ושניים יהודים. כולם עצורים, שעדיין לא נשפטו, בחשד לעבירות פליליות. האסיר אשר עמד מאחורי ההצתה, ביצע המעשה ככל הנראה על רקע עבירת משמעת שעשה בעבר. 

אגף 14 בו פרצה האש, מרוחק מהאגף התורני בו מוחזק נשיא המדינה לשעבר משה קצב. בזמן השריפה נפגש קצב עם עורך דינו ציון אמיר, אשר דיווח כי הבחין בתכונה הרבה בכלא וראה סוהרים רצים ואז גם את פינוי הפצועים.

הבוקר: אוטובוס אסירים עלה באש

אסון נמנע הבוקר, כאשר אנשי שירות בתי הסוהר, הבחינו כי עשן עולה מחלקו האחורי של אוטובוס שהסיע אסירים יחד עם אנשי יחידת הליווי נחשון מכיוון דרום אל אחד מבתי המשפט בצפון הארץ.

כתבנו משה נוסבאום דיווח כי 45 האסירים והסוהרים הובלו למתחם כלא הדרים שבשרון, שם הצליחו לצאת מן האוטובוס הבוער, על מנת שאנשי הכלא יכבו אותו בעזרת מטפים וצינורות כיבוי שבמקום. על אף ההשתלטות המהירה על הדליקה, נפגע אסיר אחד ושני אנשי יחידת נחשון משאיפת עשן - מצבם של השלושה קל.

למקום הוזעקו גם חמישה צוותי כיבוי מתחנת נתניה הסמוכה, שסייעו לצוות בית הכלא הדרים לכבות את האש. במהלך האירוע הורדו האסירים והובלו על ידי אנשי יחידת נחשון אל תאי המתנה במתקן הכליאה, עד שימשיכו בנסיעתם צפונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת