הצתה בכלא מעשיהו: 4 פצועים קשה

8 אסירים נפגעו משאיפת עשן בכלא מעשיהו, לאחר שמזרנים הוצתו בתא באחד האגפים. 4 אסירים נפצעו קשה, ארבעה נוספים נפצעו בינוני-קל. אחד הסוהרים חש ברע. האסירים התבצרו בתא וניסו למנוע את חילוצם

אירוע חמור בכלא מעשיהו: שמונה אסירים נפגעו, בהם ארבעה קשה, במהלך שריפה שפרצה באחד התאים. האסירים חסמו את דלת הכניסה לתא - ובכך הקשו על הפעולות לחילוצם.

מחקירה ראשונית עולה כי כמה אסירים הציתו מזרונים בתא באגף 14 - מה שגרם לאש. האסירים התבצרו בתא והציבו ארונות על דלת הכניסה, כדי שלא יהיה ניתן לפרוץ אותה מבחוץ, דבר שהקשה על פעולות החילוץ.

צוותי מד"א שהוזעקו למקום העניקו טיפול רפואי ראשוני לארבעה אסירים שנפגעו במצב קשה וארבעה שנפגעו במצב בינוני-קל. האסירים פונו לבתי החולים קפלן, תל השומר ואסף הרופא. מדובר בשישה אסירים ממזרח ירושלים ושניים יהודים. כולם עצורים, שעדיין לא נשפטו, בחשד לעבירות פליליות. האסיר אשר עמד מאחורי ההצתה, ביצע המעשה ככל הנראה על רקע עבירת משמעת שעשה בעבר. 

אגף 14 בו פרצה האש, מרוחק מהאגף התורני בו מוחזק נשיא המדינה לשעבר משה קצב. 

הבוקר: אוטובוס אסירים עלה באש

אסון נמנע הבוקר, כאשר אנשי שירות בתי הסוהר, הבחינו כי עשן עולה מחלקו האחורי של אוטובוס שהסיע אסירים יחד עם אנשי יחידת הליווי נחשון מכיוון דרום אל אחד מבתי המשפט בצפון הארץ.

כתבנו משה נוסבאום דיווח כי 45 האסירים והסוהרים הובלו למתחם כלא הדרים שבשרון, שם הצליחו לצאת מן האוטובוס הבוער, על מנת שאנשי הכלא יכבו אותו בעזרת מטפים וצינורות כיבוי שבמקום. על אף ההשתלטות המהירה על הדליקה, נפגע אסיר אחד ושני אנשי יחידת נחשון משאיפת עשן - מצבם של השלושה קל.

למקום הוזעקו גם חמישה צוותי כיבוי מתחנת נתניה הסמוכה, שסייעו לצוות בית הכלא הדרים לכבות את האש. במהלך האירוע הורדו האסירים והובלו על ידי אנשי יחידת נחשון אל תאי המתנה במתקן הכליאה, עד שימשיכו בנסיעתם צפונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת