מאבק תושבי מגרון: עכשיו בסרט אנימציה

סרטון אנימציה קצר שמופץ ברשתות חברתיות, מנסה לגייס תומכים למאבקם של תושבי מגרון. לאחר שהוחלט כי עליהם להתפנות עד סוף החודש הבא הם טוענים כי טענותיהם מעולם לא נשמעו בבית המשפט. "מדינה בה הזכות למשפט הוגן נרמסת על ידי אינטרסים פוליטיים, היא לא רק הבעיה של מגרון", הם טוענים. צפו בסרטון

סרט אנימציה של תושבי מגרון (יו-טיוב)

במסגרת המאבק על פינוי מגרון, החליטו התושבים לפנות גם לרשתות החברתיות בניסיון לגייס את תמיכת הציבור. סרטון אנימציה קצר שהופק על ידי התושבים, חושף לטענתם את הסיפור האמיתי שמאחורי הפרשה: "טענות התושבים של מגרון מעולם לא התבררו בבית משפט".

הסרטון מנסה למעשה לספר את סיפור הקמתו של היישוב, ואת הנסיבות שהובילו להחלטה לפנותו מנקודת מבטם של התושבים: "בוא נגיד שבנית בית, שתלת עץ וסוף סוף נפטרת מהשכנים שקנו לבן שלהם דרבוקה לבר מצווה. ואז, אחרי כמה שנים מגיע מישהו שטוען שצריך להרוס לך את הבית - כי הוא נבנה על האדמה שלו. אז בהנחה שאתה לא גר ברפובליקה נידחת, אלא במדינת ישראל אותו מישהו יצטרך להוכיח את הטענה שלו בבית משפט".

עוד נטען בסרטון: הסיפור התחיל למעשה שבע שנים לאחר הקמה היישוב, כמה ארגונים שבוא נגיד מתעניינים יותר ב'יום הנכבה' מיום העצמאות, החליטו למצוא ויהי מה, כמה ערבים שיסכימו לטעון שהאדמה היתה שלהם מאז ומעולם". לסיום נאמר: "מדינה בה הזכות למשפט הוגן נרמסת על ידי אינטרסים פוליטיים, אתה יודע מה זה לא רק הבעיה של מגרון".

"זה סיפור הזוי"

דובר מועצת יש"ע רוני ארזי, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי הם מקווים שיופץ ככל הניתן באתרים, רשתות חברתיות ודואר אלקטרוני במטרה שאנשים יבינו את הפרשה הסבוכה. "סרטון כזה עושה את הסדר שצריך כדי שיבינו במה מדובר, לפחות שכל ישראלי יבין לגמרי שזה סיפור הזוי, שלא היה צריך להגיע לאן שהגיע ועם קצת רצון טוב היה אפשר למצוא פתרון מוסכם".

"אנחנו חוזרים וקוראים לכל הצדדים לרדת מהעצים שעליהם טיפסו", מדגיש ארזי. "לא משנה מה יהיה הפתרון, עדיין מגיעה לתושבים הזכות לגשת לבית משפט ובעצם לבצע הליך משפטי מוסדר כמו שמגיע לכל אזרח בישראל". תושבי מגרון פועלים בדף פייסבוק מיוחד שהקימו בניסיון להגדיל את מספר התומכים במאבקם נגד הפינוי.

רה"מ: פינוי עד סוף חודש מרס

ראש הממשלה בנימין הדגיש בתחילת השבוע כי על פי החלטת בג"ץ יש לפנות את המבנים במגרון עד סוף חודש מרס הקרוב. נתניהו הציג הצעת פשרה במסגרתה בתי הקבע של תושבי מגרון ייבנו בסמוך לאתר הנוכחי, על אדמות מדינה שתכנונן יוסדר, ועם סיום הבנייה יעברו התושבים לאתר הקבע.

על פי התכנית האתר יפונה ויימסר למינהל האזרחי ביהודה ושומרון. הממשלה קראה לתושבי מגרון להסכים לפשרה המוצעת, מה שיאפשר לפנות לבית המשפט לאישור ההסדר. "מדובר בהצעה טובה, היא לא פותרת את כל הבעיות אך יש בכוחה לפתור את בעיית מגרון", אמר נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק