מתנדבים בנו מחסה מהגשם בלוינסקי

לפליטים מחוסרי הדיור המתגוררים בגינת לוינסקי בתל אביב יש מקום חדש להסתתר בו מפני הגשם. קבוצת חקלאים ומתנדבים מרחבי הארץ הקימו בגינה כיפה גיאודזית מצופה ניילון, המסוגלת לספק מחסה לכ-50 בני אדם. הרעיון נולד בראשו של חקלאי שטייל בגן וגייס מספר מתנדבים, אשר אינם קשורים למחאה או עמותה כלשהי

הכיפה שהוקמה בגינת לוינסקי (פייסבוק)

קבוצה של חקלאים ומתנדבים, שריחמו על הפליטים מחוסרי הדיור החיים בגינת לוינסקי בתל אביב, החליטו להקים להם מחסה לגשם. אתמול בערב, הגיעו המתנדבים לגינה, והקימו כיפה גיאודזית מכוסה בניילון, המסוגלת להכיל 50 אנשים.

הרעיון נולד במוחו של חקלאי בשם גל, העובד בחווה בשיטת הפרמקלצ'ר במושב נהלל שבעמק יזרעאל. לפני כשבוע, ישב גל בגינה עם פירות שקנה לעצמו בשוק וכשראה את הפליטים שהביטו בו בעיניים רעבות, חלק איתם את ארוחתו. לאחר מכן, ראה שאין בגן מחסה מפני הגשם, וקשר יריעת ניילון רעועה בין המתקנים שבגן.

גל החליט לקנות גם לחם לפליטים וכשחזר, החל לרדת גשם. החקלאי ראה שמתחת ליריעת הניילון שקשר, התגודדו כמה עשרות פליטים, כדי למצוא מחסה. אז נולד בראשו של גל הרעיון לבנות כיפה מכוסה ניילון בגן. לשם בניית הכיפה, גייס חקלאי נוסף, ניר משה מהדרום, שעזר לו בגיוס הציוד, הכסף והרכב הדרושים להקמת הכיפה.

המתנדבים מדגישים כי אינם שייכים למחאה החברתית או למוקד סיוע לעובדים זרים, אלא אנשים פרטיים שרצו לעשות מעשה טוב. בנוסף לכיפה שהוקמה, המסוגלת להכיל כ-50 בני אדם, תרמה "הסיירת הירוקה" שמיכות ומזון לפרויקט. ראוי לציין כי הקמת המבנה אושרה על ידי עיריית תל אביב.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת