היום יפורסמו הקריטריונים לדיור מוזל

אחרי שספג ביקורת רבה בשבועות האחרונים בנושא, צפוי היום שר השיכון אריאל אטיאס לפרסם את הקריטריונים לזכאות לדיור מוזל במסגרת תכנית "מחיר למשתכן". מסתמן כי הקריטריונים החדשים דווקא נותנים עדיפות ליוצאי צבא, להם יוקצו כ-50% מהפרויקטים

עדיפות ליוצאי צבא. ארכיון (רויטרס)

היום צפוי שר השיכון אריאל אטיאס להציג את הקריטריונים החדשים לזכאות לדיור מוזל, במסגרת תכנית "מחיר למשתכן". עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי לראשונה בתכנית, תינתן הפעם עדיפות ליוצאי צבא ולא תינתן עדיפות מיוחדת למשפחות להן יותר מ-3 ילדים.

כ-50% מהדירות החדשות שייבנו יוקצו למשקי בית בהם לפחות אחד מבני הזוג שירת בצבא. מתוך סך הדירות שיוקצו, 20% יינתנו לאנשים ללא ילדים, 35% למשפחות בהן עד שני ילדים ו-45% יינתנו למשקי בית בהם 3 ילדים או יותר. בעבר, הקריטריון העליון לזכאות היה מספר הילדים במשפחה, כך שככל שהיו יותר ילדים, עלה הסיכוי לקבל דירה.

למרות שספג בימים האחרונים ביקורת רבה על כך שבכל זאת תינתן עדיפות לחרדים, מסתמן כי הקריטריונים החדשים מיטיבים דווקא עם החילונים. עם זאת, צפוי השר החרדי לספוג ביקורת דווקא מכיוון הציבור החרדי, שאיבדו רבות מההטבות מהן נהנו.

את הביקורת הזו צפוי להדוף השר בכך שייטען כי חלק גדול מהפרויקטים ייבנה באזורים אשר אינם מתאימים לאוכלוסיה חרדית. עם זאת, הביקורת המופנית כלפי השר מהצד החילוני היא שמספר הפרויקטים המקבלים אישור בערים חרדיות גדל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת