סוף טוב: הישראלית שנעצרה בהודו נחתה בארץ

לפני שלושה חודשים נעצרה נורית טוקר בנמל התעופה במומבאי לאחר שבתיקה נמצאו מחסניות שנשכחו מזמן שירותה הצבאי. אתמול הורה בית המשפט העליון בהודו לשחרר אותה והחזיר לה את דרכונה. לפנות בוקר היא נחתה בארץ והודתה על התומכים בה: "אני מאושרת לשוב לישראל", אמרה

בבית, אחרי שלושה חודשים: נורית טוקר, הצעירה הישראלית שנעצרה במומבאי שבהודו לאחר שבתיקה נמצאו קליעי רובה, שבה הלילה לארץ. זאת, אחרי שבית המשפט העליון במומבאי הורה לבטל את האישומים נגדה כשקבע כי לא הייתה מודעת לכך שבתיקה הונחו שתי מחסניות של רובה מסוג M-16.

"אני מאושרת לחזור לישראל", אמרה טוקר עם נחיתתה בנמל התעופה בן גוריון. "אני מודה להורים שלי שתמכו בי לאורך כל הדרך, למשפחה המורחבת והנהדרת שלי ולחברים שלי שאין כמותם. תודה לכל מי שעקב ודאג בשלושת החודשים האחרונים. הערכתי הרבה לכולכם". דבריה שודרו בגלי צה"ל.

הבוקר, באתר האינטרנט שהקימו בני משפחתה כדי לקדם את שחרורה, כתבו הוריה של נורית כי הם מאושרים לבשר שהיא בדרכה הביתה. גם הם הודו לכל האנשים שסייעו להם בתקופה האחרונה.

גדי, דודה של נורית, שוחח הבוקר עם חדשות 2 באינטרנט וסיפר על התחושה בבית. "היא נחתה בשעה 4 בבוקר בטיסת 'אל על' ממומבאיי. הוריה וחבריה חיכו לה בשדה התעופה. נורית כרגע נחה וכיף לה פה. היא לא השתנתה, החיוך שלה רק גדל והיא אמרה שהיא מאוד שמחה".

הדרכון הוחזר, הדרך הביתה נסללה

מאז שנעצרה טוקר, היא שוחררה למעצר בית בתחומי הודו ויציאתה מהמדינה נמנעה. בעקבות החלטת בית המשפט היא קיבלה בחזרה את דרכונה. על פי דיווח כלי התקשורת ההודים, טוקר העידה במהלך משפטה כי לא היתה מודעת לכך שמחסניות הצבאיות בתיקה.

בהחלטת השופטים צויין מקרה משנת 1993 בו שחקנית הודית מוכרת הואשמה החזקת נשק ותחמושת אך לא הורשעה מכיוון שלא היתה מודעת לכך שהנשק נמצא ברשותה. שופטי בית המשפט ציינו בהחלטתם כי על מנת להרשיע אדם בדבר עבירה מסוג זה יש להוכיח מעל לספק סביר כי טוקר היתה מודעת לכך שהמחסניות נמצאות בתיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת