לא נחה: זועבי במאמר אנטי ישראלי

חברת הכנסת חנין זועבי מעוררת סערה ציבורית נוספת. הפעם, בעקבות הקדמה שכתבה לספרו של סופר אנטישמי. במאמר בן ארבעת העמודים פורסת זועבי את דעותיה התקיפות נגד המדינה. בין היתר כותבת חברת הכנסת כי "מפעל ההתנחלויות נוסד על פי התפיסה של טיהור אתני"

שערוריה נוספת, זועבי (רויטרס)

חברת הכנסת חנין זועבי כבר רגילה לגרום לשערוריות בציבור הישראלי, כעת מתגלה פרשה נוספת בכיכובה של הח"כית הפעלתנית. אחרי שהשתתפה במשט המרמרה וחגגה את שחרורם של אנשי חמאס, מציגה כעת ח"כ זועבי את עמדותיה התקיפות במבוא שכתבה לספר חדש של בן ווייט, סופר בריטי הנחשב לאנטישמי. כך מפרסם העיתון "ידיעות אחרונות".

ספרו של ווייט "פלסטינים בישראל: הפרדה, אפליה ודמוקרטיה" נוקט קו אנטי ישראלי תקיף ומובהק. במבוא בן ארבעת העמודים שכתבה לספר מגדירה זועבי את הסכסוך בין ישראל לפלסטינים כ"קונפליקט עם מפעל ההתנחלויות הגזעני, שנוסד על פי התפיסה של טיהור אתני".

את אזרחי ישראל מגדירה זועבי דבריה "אלה שבאו לקחת לנו את האדמה". עוד כותבת זועבי, כי במוקד הסכסוך עומדים לא רק הפלסטינים המתגוררים בגדה המערבית ובעזה, אלא גם "הפלסטינים שישראל לא גירשה בשנת 1948", כלומר ערביי ישראל.

לדברי ח"כ זועבי: "אחרי 50 שנה של ניסויים פוליטיים, הפלסטינים בישראל הבינו את הכוח הטמון במה שנתפס כ'דמוקרטיה'", כתבה זועבי והוסיפה, כי "הדרישות הללו מספיקות על מנת לחתור תחת הלגיטימציה הערכית והפוליטית של המפעל הציוני ולהוריד אותו למעמד של פרוייקט קולוניאליסטי וגזעני".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת