הרב שלמה אבינר: טשטוש פני רות פוגל - שמירה על כבודה

בציבור החרדי עוסקים בימים האחרונים בסוגיית טשטוש פניה של רות פוגל ז"ל, שנרצחה לפני שנה יחד עם 4 בני משפחתה ביישוב איתמר, במודעת האבל לציון יום השנה לרצח. הרב שלמה אבינר, מבכירי רבני הציונות הדתית, השיב היום לשאלה האם היה צידוק לטשטוש הפנים: "לו הייתה חיה, בזה הייתה רוצה", אמר

התמונה מתוך עלון "באהבה ובאמונה" (המודעה לקראת האזכרה)

הסערה סביב פרסום תמונתה המטושטשת של רות פוגל ז"ל במודעת האזכרה במלאת שנה להירצחה - אינה שוכחת. הרב שלמה אבינר, מבכירי רבני הציונות הדתית, ענה היום לשאלה שהופנתה אליו בפורום "שאל את הרב" ברשת, והצדיק את טשטוש התמונה.

"כן, בהחלט, זה כבודה", אמר הרב בתשובה לשאלת אחד הגולשים האם יש מקום לטשטוש. "אמנם היא נפטרה, אבל זה לא אומר שלא צריך לכבד אותה. אם היו שואלים אותה בחייה - בזה היא הייתה רוצה. אז אי אפשר לעשות הפקר מתמונתו של אדם בגלל שהוא מת. השם ירחם".

הסערה התחוללה בעקבות פרסום תמונתה המטושטשת של רות פוגל ז"ל במודעה בעלון "באהבה ובאמונה", המחולק בבתי כנסת ברחבי הארץ - לקראת אזכרה לזכרם של חמשת בני משפחת פוגל מאיתמר.

במודעה לציון 11 חודשים לרצח בני המשפחה נראים פניהם של אהוד פוגל ושל שלושת הילדים יואב אלעד והדס ז"ל. רק פניה של רות טושטשו.

נשים אינן מוצגות בעלוני בית הכנסת בדרך כלל

במודעה נכתב: "במלאת אחד עשר חודש להירצחם של אהובינו בני משפחת פוגל הקדושים, הצדיקים והטהורים, הרב אהוד, רות וילדיהם יואב אלעד והדס הי"ד. נקיים אזכרה ביום חמישי, ב' שבט, בשעה 19:00 בבית הכנסת "ישורון" בירושלים במעמד רבנים, איש ציבור, בני משפחה וחברים. נתייחד עם כל בית ישראל במעלותיהם".

את העלון מפרסמת ישיבת מכון מאיר, העוסקת בחברה בתשובה ושייכת לציונות הדתית. נציין כי באופן קבוע לא מוצגות בעלון תמונות של נשים, ומוציאיו בחרו שלא לחרוג ממנהג זה גם הפעם.

רצח בני משפחת פוגל ביישוב איתמר אירע בראשית חודש מרס בשנה שעברה. שני מחבלים, חכים ואמג'ד עוואד, חדרו ליישוב ורצחו בזה אחר זה את חמשת בני המשפחה: ההורים אהוד ורותי ושלושת ילדיהם: יואב, אלעד והדס. לאחרונה נגזרו חמישה מאסרי עולם על כל אחד מהרוצחים, שעד היום לא הביעו חרטה על המעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת