ב"הבימה" חגגו, בחוץ הפגינו: "עיר של עשירים בלבד"

באולם המחודש של "הבימה" בת"א הושקעו כמאה מיליון שקלים. בזמן שנשיא המדינה, שרת התרבות וראש העיר חגגו את הפתיחה המחודשת - עשרות פעילי המחאה החברתית הפגינו בחוץ: "תרבות זה לא רק אולם, זה להשקיע בצעירים". 3 מפגינים נעצרו

קבלת פנים צוננת המתינה הערב לראש עיריית תל אביב רון חולדאי, עם הגעתו לטקס חנוכת האולם החדש של תיאטרון "הבימה" בעיר. עשרות מפגינים, חברי תנועת המחאה החברתית, הפגינו בצד המבנה נגדו וקראו לו להשקיע את כספי החינוך - בצעירים ובמחוסרי הדיור בתל אביב.

"התקווה, רוטשילד, אותה מהפכה!", קראו המפגינים במגפונים, כשבאולם כבר החל הטקס בהשתתפות נשיא המדינה.

אחת ממנהיגות המחאה החברתית, סתיו שפיר, השתתפה אף היא בהפגנה. "היום נפתח לו בששון ובשמחה המבנה החדש של 'הבימה', כשמרבית הכסף בא מכספי ציבור", היא אמרה למצלמות חדשות 2. "זאת, בזמן שראש העיר מגרש את מחוסרי הדיור הצעירים הנורמטיביים".

"תרבות זה לא רק הבניין הזה"

"אנחנו לא יכולים לקבל את זה ולכן אנחנו כאן", הוסיפה שפיר. "תרבות זה לא רק הבניין הזה, תרבות זה להשקיע בצעירים, באלו שיש להם פחות. ראש העיר הזה מתייחס לעיר הזאת כעיר של עשירים בלבד".

ההפגנה לא הפריעה לבאי טקס החנוכה החגיגי. מה שדווקא כן העיב על האירוע היה מזג האוויר הסוער שפגע במבנה החדש: מים דלפו מגג המשכן המפואר. בתום ההפגנה בה גם נחסמו כבישים, נעצרו 3 מפגינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת