סופת שלגים ברמת הגולן; גבר נהרג ואשתו נפצעה קשה

עקב סופת שלגים קשה באזור קיבוץ מרום-גולן, סגרו הרשויות את בית הספר המקומי וקראו לתושבים לשוב לבתיהם. המטיילים שהיו על הר בנטל פונו. "זה יפה מאוד, זו פשוט חגיגה. כולם רוצים לצאת החוצה ולשחק, זה כמו צמר גפן", סיפרה תושבת האזור. הרוג בתאונת דרכים בצפון הרמה

החורף מכה בצפון: בעקבות סופת שלגים המשתוללת בקיבוץ מרום גולן שברמת הגולן, פונו פסגות האזור ממטיילים, והתושבים נקראו לשוב לבתיהם. מזג האוויר הסוער כבר גבה קורבן אחד - גבר שנהרג בתאונת דרכים בצומת מעלה גמלא שבצפון הרמה.

מבלים או תקועים בשלג? שלחו לנו תמונות למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט או לדף הפייסבוק

איפה גשום? צפו במכ"מ העננים

השלג הכבד גרם לתאונה בין שני כלי רכב כאמור בצומת מעלה גמלא. גבר נהרג, אשתו נפצעה קשה ובתם התינוקת נפצעה באורח קל-בינוני. בתאונה אחרת סמוך לעין-זיוון נפגעו ארבעה בני אדם. בירושלים, עקב הגשם הרב בבירה, נפצעו באורח קל 2 בני אדם לאחר שמשאית התהפכה על מכוניות חונות.

כוחות ההצלה פינו ממטיילים את הר בנטל, בגובה 1,200 מטרים, ופונה גם צוות בית הקפה שנמצא על פסגת ההר. בנוסף, פונה בית הספר "אביטל" שבתחומי הקיבוץ.

תושבי האזור, כאמור, התבקשו לחזור מהעבודה לבתיהם עקב הסכנה שהכבישים ייסגרו.

שפי מור, מנכ"ל תיירות מרום גולן, סיפר בריאיון לערוץ החדשות כי "ציפינו לזה, ידענו שמזג האוויר ילווה בסופת שלגים ונערכנו בהתאם". הוא הדגיש, "אין פה סגר. זה לא מצב שאי אפשר לצאת מהבית, אבל הנהיגה לא פשוטה במצב הזה. אם אין דחיפות לא יוצאים. אם נוסעים נעזרים ברכבי ארבע על ארבע".

"בכל שנה המועצה האזורית גולן וצה"ל מפנים את הכבישים בהתאם לעומס השלג. זה לוקח זמן עד שהכלים יוצאים לעבודה, ויש מאות ק"מ לפנות. לוח הזמנים בשלג הוא שונה, אחר", הוסיף מור. "יש פה חגיגה גדולה כולם מסתובבים עם מצלמות ומצלמים מכל הכיוונים, חגיגה לעיניים ולנשמה".

תושבת האזור דורית קאופמן סיפרה: "יורד שלג, אז הכל לבן. הכי יפים הם העצים שעומדים בשלג. זה יפה מאוד, זו פשוט חגיגה. כולם רוצים לצאת החוצה ולשחק, זה כמו צמר גפן. אפילו הכלבים אוהבים לצאת החוצה כשיש שלג. אחר כך כשזה קופא זה נראה אחרת. כבר קיבלתי טלפונים שרוצים להגיע, כי לחרמון קשה להגיע אז אנחנו כמו תחנת ביניים. אנחנו לא רוצים לצאת מהיישוב כי לא רוצים להפסיד את השלג".

חברת החשמל נערכת לביקוש שיא 

בחברת חשמל צופים שיבושים באספקת החשמל לבתים הערב בשל מזג האוויר הסוער והטמפרטורות הנמוכות. על פי הערכה, רמת צריכת החשמל תגיע הערב לשיא הביקוש בחורף האחרון. מחברת החשמל נמסר כי הביקוש לחשמל יגיע לקראת השעה 19:30 לכ- 10,900 מגוואט. אך בשל הירידה באספקת הגז ותקלות במספר יחידות הייצור, יכולתה של החברה לספק חשמל תעמוד על 10,680 מגוואט בלבד. למרות זאת טוענים כי יוכלו לספק כ-200 מגוואט נוספים בזכות גנראטורים נוספים.

בעקבות הביקוש הגובה מתבקש הציבור להסיט את השימוש במכשירי חשמל עתירי אנרגיה לשעות הערב המאוחרות, ולהשתדל שלא לעשות שימוש במכשירים אלה בין השעות 17:00 ל- 21:00. בין המכשירים שצורכים אנרגיה רבה נמצאים: מדיח כלים, מכונת כביסה, תנור אפיה, כיריים חשמליים, דוד חשמלי, שואב אבק וכדומה.

חברת החשמל תגברה את צוותי העובדים במחוזות ואת מרכזי השירות 103, אשר ימשיכו לתת מענה במקרה של תקלות ביתיות ומפגעים. בנוסף, בעקבות מזג האוויר הסוער עלולים להיקרע חוטי חשמל. מחברת החשמל נמסר כי אסור לגעת או לגשת לחוטים קרועים וכי יש לדווח על כך למוקד השירות של חברת החשמל 103 או למשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק