חברת החשמל נערכת לביקוש שיא

בשל מזג האוויר הסוער וטמפרטורות הנמוכות בחברת החשמל מזהירים מפני שיבושים בערב באספקה. הערב יגיע הביקוש לחשמל לשיא - אך אין די רזרבות בשל הירידה באספקת הגז ותקלות במספר יחידות הייצור. הציבור מתבקש להימנע משימוש במכשירים עתירי אנרגיה

חברת החשמל נערכת לביקוש שיא (חדשות 2)

בחברת חשמל צופים שיבושים באספקת החשמל לבתים הערב בשל מזג האוויר הסוער והטמפרטורות הנמוכות. על פי הערכה, רמת צריכת החשמל תגיע הערב לשיא הביקוש בחורף האחרון.

מחברת החשמל נמסר כי הביקוש לחשמל יגיע לקראת השעה 19:30 לכ- 10,900 מגוואט. אך בשל הירידה באספקת הגז ותקלות במספר יחידות הייצור, יכולתה של החברה לספק חשמל תעמוד על 10,680 מגוואט בלבד. למרות זאת טוענים כי יוכלו לספק כ-200 מגוואט נוספים בזכות גנראטורים נוספים.

בעקבות הביקוש הגובה מתבקש הציבור להסיט את השימוש במכשירי חשמל עתירי אנרגיה לשעות הערב המאוחרות, ולהשתדל שלא לעשות שימוש במכשירים אלה בין השעות 17:00 ל- 21:00. בין המכשירים שצורכים אנרגיה רבה נמצאים: מדיח כלים, מכונת כביסה, תנור אפיה, כיריים חשמליים, דוד חשמלי, שואב אבק וכדומה.

חברת החשמל תגברה את צוותי העובדים במחוזות ואת מרכזי השירות 103, אשר ימשיכו לתת מענה במקרה של תקלות ביתיות ומפגעים. בנוסף, בעקבות מזג האוויר הסוער עלולים להיקרע חוטי חשמל. מחברת החשמל נמסר כי אסור לגעת או לגשת לחוטים קרועים וכי יש לדווח על כך למוקד השירות של חברת החשמל 103 או למשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק