טשטוש פניה של רותי פוגל ז"ל: "לא מפרסמים תמונות נשים בעלון"

מכון מאיר, הגוף האחראי על הפצת המנשר שבו נמחקה תמונת אם המשפחה שנרצחה באיתמר, הגיב על הסערה שחולל המהלך. בין היתר, נמסר כי "פרסום המודעה באופן זה נגרם בשל טעות אנוש ובלא כל כוונה לפגוע חלילה. המכון התנצל בפני המשפחה על כך, וההתנצלות התקבלה בהבנה מלאה"

התמונה מתוך עלון "באהבה ובאמונה" (המודעה לקראת האזכרה)

האם טשטוש פנייה של רותי פוגל ז"ל, אם המשפחה שנרצחה יחד עם ילדיה ובעלה בפיגוע באיתמר לפני כשנה, היה צעד שנבע מטעות אומללה - או בשל הדרת נשים? במכון מאיר, הגוף האחראי להפצת העלון "באהבה ואמונה" בקרב בתי הכנסת המזוהים עם הציונות הדתית, אמרו לחדשות 2 באינטרנט אחר הצהריים כי האופן שבו נמחקו פניה של המנוחה היה שגוי - אך ככלל, לא מפורסמות שם תמונות נשים.

"'באהבה ואמונה' הוא עלון תורני המופץ ונקרא בתוך בתי הכנסת. בשל כך, מדיניות העלון הוא לא לפרסם תמונות נשים בו", הבהירו במכון - אך הדגישו: "פרסום המודעה באופן זה נגרם בשל טעות אנוש ובלא כל כוונה לפגוע חלילה. המכון התנצל בפני המשפחה על כך, וההתנצלות התקבלה בהבנה מלאה".

מדובר במודעה שפורסמה לציון 11 חודשים לרצח האכזרי של בני המשפחה, שבה נראים פניהם של אהוד פוגל ושל שלושת הילדים יואב אלעד והדס ז"ל. רק פניה של רות טושטשו. נכתב שם: "במלאת אחד עשר חודש להירצחם של אהובינו בני משפחת פוגל הקדושים, הצדיקים והטהורים, הרב אהוד, רות וילדיהם יואב אלעד והדס הי"ד. נקיים אזכרה ביום חמישי, ב' שבט, בשעה 19:00 בבית הכנסת "ישורון" בירושלים במעמד רבנים, איש ציבור, בני משפחה וחברים. נתייחד עם כל בית ישראל במעלותיהם".

רצח בני משפחת פוגל ביישוב איתמר אירע בראשית חודש מרס בשנה שעברה. שני מחבלים, חכים ואמג'ד עוואד, חדרו ליישוב ורצחו בזה אחר זה את חמשת בני המשפחה: ההורים אהוד ורותי ושלושת ילדיהם: יואב, אלעד והדס. לאחרונה נגזרו חמישה מאסרי עולם על כל אחד מהרוצחים, שעד היום לא הביעו חרטה על המעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת