מצוד אחרי הנהג שדרס למוות אב לשני ילדים - וברח

אילן סירק, תושב אשדוד בן 26 ואב לשני ילדים, שהיה בדרכו חזרה ממסיבת יום הולדת, נדרס למוות לעיני אשתו. הרכב הפוגע מסוג מאזדה ובו שלושה נוסעים, נמלט מזירת התאונה. המשטרה פתחה בסריקות נרחבות וקוראת לנהג להסגיר עצמו מיידית. אשתו של ההרוג: "הנהג ראה מה הוא עשה"

המשטרה מנהלת מצוד אחר נהג המכונית שדרס הלילה למוות את אילן סירק, צעיר בן 26, אב לשני ילדים - ונמלט מהמקום. על פי עדויות, במכונית, מסוג מזדה לנטיס 323 היו שלושה נוסעים נוספים. במשטרה קוראים הבוקר לנהג להסגיר עצמו למשטרה מיידית, כדי שיוכל לספר את גרסתו ולשפוך אור על ההתרחשות.

התאונה התרחשה לעיני אשתו של ההרוג, כשהשניים צעדו לעבר תחנת הרכבת בלוד, לאחר מסיבת יום הולדת שבה השתתפו בני הזוג. צוות של מד"א אילון פינה אותו לבית החולים אסף הרופא במצב אנוש, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית, אך שם נקבע מותו.

בתום מסיבת יום ההולדת הזמינה המארחת מונית לבני הזוג, שניסו להספיק לרכבת האחרונה. לדבריה, לאחר שהושגה בטלפון הסכמה על המחיר עלה הזוג למונית. בהגיעם לרחוב איינשטיין התפתח ויכוח על מחיר הנסיעה ונהג המונית הוריד את בני הזוג ברחוב.

על פי עדותה של החברה, התאונה התרחשה בשעה שהצעיר התקשר לעדכן אותה. לדבריה, הוא לא הספיק לסיים את השיחה כשרכב פרטי פגע בו בעוצמה רבה. כתוצאה מהפגיעה נפצע הצעיר פצעים אנושים. כוחות מד"א איילון שהגיעו לזירה פינו אותו לבית החולים אסף הרופא במצב אנוש, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית, אך מאוחר יותר נאלצו לקבוע את מותו.

אשתו של ההרוג, שהייתה לצידו, סיפרה לחוקרים כי בשעת התאונה היא ישבה על ספסל. לדבריה הורידה את הראש לרגע ולפתע שמעה את פגיעת המכונית. כתוצאה מהפגיעה נגרר הצעיר מספר מטרים. "הנהג הבחין במה שעשה. הוא ראה, עלה על בעלי והמשיך בנסיעה", סיפרה. ההרוג הוא תושב אשדוד ואב לשניים - פעוט בן שלוש ותינוקת בת שנה.

"קורא לנהג להסגיר את עצמו"

על פי עדי ראייה מהמקום, הרכב הפוגע היה מסוג מאזדה לאנטיס 323 בצבע כהה. עוד סיפרו עדי ראייה כי ברכב ישבו שלושה צעירים, ככל הנראה חובשי כיפות. כוחות משטרה מלשכת התנועה של מרחב השפלה, בפיקודו של רב פקד שי מזרחי, הגיעו לזירה והחלו באיסוף ממצאים.

בזירה נמצאו ככל הנראה גם חפצים שנפלו מן המכונית הפוגעת. בלשי המשטרה החלו בסריקות נרחבות ועושים מאמצים לאתר את הרכב ואת הנהג. "אני פונה אל החשודים ומפציר בהם להסגיר את עצמם לפני שהמשטרה תגיע אליהם", אמר רב פקד שי מזרחי.

בחודש יולי חוקקה הכנסת חוק המכפיל את העונש לנהג שפע והפקיר את הפצוע בשטח - עד 14 שנות מאסר. כמו כן התווסף סעיף חדש לחוק, לפיו חלה אחריות גם על נוסע ברכב הפוגע שלא הזעיק עזרה. במקרה כזה צפוי הנוסע למחצית מהעונש הקבוע בחוק על הנהג הפוגע - עד שבע שנות מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק