עוד שבוע: ישראל תגרש 2,000 אזרחי חוף השנהב

בעוד שבוע בלבד יגורשו כל 2,000 האזרחים של חוף השנהב בחזרה לארצם. האו"ם טרם הכריע האם המדינה בטוחה אך משרד החוץ הישראלי החליט לאחרונה שכן. מי שלא יסכים לעזוב יגורש בכוח. אחד מהם: "עבדתי בלי לקבל שכר 3 שנים ואם יגרשו אותי לא אקבל אותו". רשות האוכלוסין וההגירה: הם קיבלו הודעה במאי והיה עליהם להתארגן

2,000 יגורשו עוד שבוע (רויטרס)

למרות שהאו"ם עדיין בוחן את הסוגייה האם המצב במדינת חוף השנהב בטוח - משרד החוץ בישראל הכריע לאחרונה בסוגיה וקבע כי המצב בטוח.על כן, המדינה תגרש בעוד כשבוע ימים בלבד 2,000 אזרחי חוף השנהב השוהים בישראל בחזרה למדינתם, כך מדווח עיתון "הארץ".

אם לא יסכימו האזרחים לעזוב מרצונם, המדינה צפויה לגרשם בכוח. רבים מהם נמלטו מחוף השנהב לפני שנים רבות ומתגוררים בישראל מחשש לחייהם, ולחלקם משפחה שנרדפה או נרצחה במדינה. עם זאת, קיימת אפשרות להגיש בקשה פרטנית להישאר בישראל כמקום מקלט אך מתוך 1,500 בקשות שהוגשו בשלוש השנים האחרונות אותו רק שתיים מהן.

"לפני כמה חודשים אחי נחטף ונהרג בשל היותו פעיל פוליטי במדינה", סיפר ברנרד אבט שהגיע לישראל בשנת 1997. "אמי ואחותי ברחו משם בשל חשש לחייהן". אזרח אחר הוסיף כי "עבדתי בלי לקבל שכר שלוש שנים ואם יגרשו אותי לא אקבל את שכרו וזכויותיי לעולם, אני רק רוצה שיאפשרו לי להתייצב לדיון".

רשות האוכלוסין: קיבלו הודעה במאי, היה עליהם להיערך

בשנת 2007 הסתיימה מלחמת האזרחים במדינה שנמשכה כחמש שנים. אך לאחר הבחירות בשנת 2010 נהרגו אלפים בשל עימות אלים שפרץ ברחובות.

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה כי "אזרחי חוף השנהב קיבלו הודעה מסודרת על כך כבר במאי. כל ארכת שהות שניתנה להם הייתה זמנית ובתקופה זו היה עליהם להתארגן בהתאם. פרק הזמן לעזיבה נקבע על ידי שר הפנים. כל בקשה המוגשת באופן פרטני תיבדק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק