הסתיימה השביתה: תעריפי המים והארנונה ייבחנו מחדש

אחרי יומיים של אשפה שנערמה ברחובות ומכוניות שחנו בכל מקום ללא חשש לדוחות - מסתיימת השביתה ברשויות המקומיות באופן מיידי. נתניהו בירך: "שמח עם תושבי הערים כי השירותים יחזרו לפעול כרגיל"

בתום יומיים - מסתיימת השביתה ברשויות המקומיות. ראשי הרשויות נפגשו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והגיעו להבנות ולכן השביתה מסתיימת באופן מיידי. האשפה שוב תיאסף מהרחובות ודוחות חנייה יחולקו.

בתום פגישה של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, עם יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, ועם ראשי מרכז השלטון המקומי, סוכם על סיום מיידי של השביתה. על פי הסיכום יוקם פורום מנכ"לים בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, ובהשתתפות מנהלי משרד הפנים, הרווחה והשירותים החברתיים, החינוך, הממונה על התקציבים באוצר, ומנכ"ל מרכז השלטון המקומי. הפורום ידון וילבן את הסוגיות הנוגעות לשלטון המקומי.

בנוגע לחלוקת רווחי מפעל הפיס בין משרד האוצר לבין השלטון המקומי, הוסכם כי לא יחול כל שינוי. מנכ"ל משרד ראש הממשלה ונציגות השלטון המקומי, יפעלו במשותף למציאת פתרונות שלא יפגעו במפעל התרומות ברשויות המקומיות, בכפוף לשיקול דעתו של היועץ המשפטי לממשלה.

נתניהו יפעל לסכל הצעות חוק שיהוו נטל תקציבי

בנושא הארנונה, ראש הממשלה יפעל לסיכול יוזמות חקיקה בכנסת, המטילות נטל תקציבי על הרשויות המקומיות. שר הפנים ייבחן בתום 45 יום את השלכות יישום "טבלת מבחן ההכנסה". בנוסף, יקפיא את יתר המלצות ועדת קהת, והן לא יקודמו לחקיקה במשך 45 יום בהם ידון צוות משותף בהמלצות.

בנוגע לעלות המים סוכם כי שרי הפנים והאוצר יפעלו לפי המלצות ועדת ניסן, לאישור הנחות מטעמים סוציאליים לצרכנים. תביעת ראשי השלטון המקומי להורדת מחירי המים, תידון בפורום המנכ"לים.

לאחר הסיכום על הפסקת השביתה בירך ראש הממשלה נתניהו שאמר: "אני שמח יחד עם תושבי הערים שהשביתה הסתיימה כי השירותים יחזרו לפעול כרגיל. מאז הוקמה הממשלה הנוכחית היא פעלה לחיזוק השלטון המקומי, והקצתה 13.5 מיליארד שקל לפעילות במגוון תחומים לחיזוק הרשויות המקומיות והיא תמשיך לעשות כך בעתיד".

ראשי ערים המשתייכים למפלגת הליכוד, החליטו כבר הבוקר לשבור שביתה. בעיריות נתניה, נצרת עילית ומודיעין, שראשיהן מתחו ביקורת על התנהלותו של יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט, פעלו היום כרגיל: "השביתה הזו פוליטית. בוחבוט, שהוא אינו איש ליכוד, מוביל אותה לאחר ששכח מהי המטרה העיקרית שלה", אמרו.

גם שר הפנים ישי בירך ראשי הרשויות "על ההישגים שהשיגו במאבק ובדרישותיהם המוצדקות, שגובשו במסמך ההבנות שעליו עמלו שר הפנים והשלטון המקומי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת