אלי ישי: "הפערים לא כל כך גדולים, מקווה שהשביתה תסתיים בצהריים"

השביתה ברשויות המקומיות נמשכת לאחר שרה"מ דחה אמש את מסמך ההבנות שהושג בשל העלויות שמוערכות במיליארדי שקלים. שר הפנים ממשיך בניסיונות להגיע להסכמות: "אני מקווה שהיום בצהריים נודיע על סיום השביתה"

השביתה ברשויות המקומיות נמשכת גם הבוקר, אך שר הפנים מעריך כי היא צפויה להסתיים לקראת שעות הצהריים. "קיימים חילוקי דעות כמעט על כל סעיף במסמך אותו גיבשנו עם ראשי מרכז השלטון המקומי, אבל אין לי ספק שחלק גדול מהסעיפים יכול לבוא לידי פיתרון", הוא אומר הבוקר. "קודם כל צריך לסיים את השביתה, הפערים לא כל כך גדולים".

בלשכת ראש הממשלה אמרו שההבנות אליהן הגיעו השר ישי ויו"ר השלטון המקומי מסתכמות במילארדי שקלים, והציעו לראשי הרשויות לקיים משא ומתן של ארבעה שבועות, אך ראשי הרשויות החליטו להמשיך בשביתה. זאת, אחרי שראשי הרשויות העבירו לנתניהו מסמך ובו 14 נקודות עיקריות בהן דרשו שינוי, כמו למשל הורדת מחירי המים ותיקון ברפורמה להנחות בארנונה למגזרים מסוימים.

עם זאת, ראשי ערים המשתייכים למפלגת הליכוד, החליטו לשבור שביתה. מדובר בעיריות נתניה, נצרת עילית ומודיעין, שראשיהן מתחו ביקורת על התנהלותו של יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט. "השביתה הזו פוליטית. בוחבוט, שהוא אינו איש ליכוד, מוביל אותה לאחר ששכח מהי המטרה העיקרית שלה", אמרו.

הרשויות בעוטף עזה לא שובתות

בעקבות הפיצוץ במשא ומתן בין הצדדים, תימשך השביתה הכללית שנפתחה אמש. עם זאת, מוסדות החינוך המיוחד בל רחבי הארץ והמועצות המקומיות בעוטף עזה יפעלו כרגיל.

בתום התייעצות שקיים יו"ר מרכז המועצות האזוריות, שמוליק ריפמן, עם ראשי המועצות האזוריות בעוטף עזה, הוחלט כי בשל המצב הבטחוני הרגיש לא ייקחו רשויות מקומיות אלה חלק בהמשך השביתה של השלטון המקומי. מוסדות החינוך, ההסעות וכן כלל שירותי המועצות האזוריות בעוטף עזה יינתנו כרגיל.

קודם לכן היום, הודיע מרכז השלטון המקומי כי מוסדות החינוך המיוחד יפעלו כרגיל. "יש אוכלוסיות שהן לא במשחק. יש קושי גדול להורים להתמודד עם זה, וגם בלי זה החיים שלהם לא קלים", אמר מוקדם יותר היום שר הרווחה משה כחלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת