השביתה נמשכת: לא בחינוך המיוחד

שביתת השלטון המקומי נמשכת גם מחר: מרכז השלטון המקומי החליט להמשיך בשביתה הכללית שנפתחה הבוקר גם מחר. החינוך המיוחד והרשויות בעוטף עזה יפעלו כרגיל. ראש עיריית חולון: "התנהלות שר הפנים – שערורייה"

השביתה נמשכת (חדשות 2)

שביתת הרשויות המקומיות נמשכת גם מחר: מרכז השלטון המקומי החליט להמשיך בשביתה הכללית שנפתחה הבוקר. עם זאת, מוסדות החינוך המיוחד בל רחבי הארץ והמועצות המקומיות בעוטף עזה יפעלו כרגיל. כמו כן, ראשי הרשויות המשתייכים לליכוד הודיעו כי נכון לעכשיו לא יצטרפו לשביתה. במכתב שהפנו למרכז השלטון המקומי, הבהירו כי יש לאפשר לרה"מ לפתור את הבעיות.

בתום התייעצות שקיים יו"ר מרכז המועצות האזוריות, שמוליק ריפמן, עם ראשי המועצות האזוריות בעוטף עזה, הוחלט כי בשל המצב הבטחוני הרגיש לא ייקחו רשויות מקומיות אלה חלק בהמשך השביתה של השלטון המקומי. מוסדות החינוך, ההסעות וכן כלל שירותי המועצות האזוריות בעוטף עזה יינתנו כרגיל.

קודם לכן היום, הודיע מרכז השלטון המקומי כי מוסדות החינוך המיוחד יפעלו כרגיל. "יש אוכלוסיות שהן לא במשחק. יש קושי גדול להורים להתמודד עם זה, וגם בלי זה החיים שלהם לא קלים", אמר מוקדם יותר היום שר הרווחה משה כחלון.

ראש עיריית חולון: "שר הפנים מכניס יד לכיסם של התושבים"

שר הפנים אלי ישי נפגש בצהריים עם ראשי הרשויות בניסיון למנוע את המשך השביתה, וזכה לביקורת חריפה מצד ראש העיר חולון מוטי ששון, שתקף את שר הפנים והצדיק את מטרות השביתה: "בא שר הפנים ומכניס את היד לכיסים של התושבים ולוקח משם כסף - זו שערורייה. שר הפנים מקטין את הארנונה, ואז אני חייב לקצץ בשירותים לאלה שמשלמים את מלוא התמורה של הארנונה, למה אני צריך לפגוע בהם? למה צריך לסגור תאורת רחוב ב-12 בלילה? למה אני צריך לפנות פחות את האשפה? כי הם קיבלו פחות? אתה רוצה להטיב עם הסטודנטים - תן להם הנחה בשכר לימוד או תטיב איתם על חשבון המדינה לא על חשבון משלם המסים שצריך לקבל תמורה עבור האגרה".

במסגרת השביתה לא יסופקו השירותים הבאים ב-255 רשויות מקומיות:

  • שירותי רווחה
  • רישום דוחות חניה
  • פינוי אשפה ברחובות
  • השיטור העירוני ישבות
  • החוגים במתנ"סים לא יפעלו
  • הסייעות בגני הילדים לא יעבדו
  • הלימודים בבתי הספר ובגני הילדים יתקיימו כרגיל, וגם בחינות הבגרות ייערכו כסדרן. למרות זאת, לחדשות 2 באינטרנט הגיעו פניות רבות מהורים שמסרו, כי בבתי ספר רבים אין שומר ולכן בתי הספר הושארו נעולים.

בשלטון המקומי הודיעו כי השביתה תימשך ללא הגבלת זמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת