ראשי הרשויות: "צריך להעמיד את הממשלה לדין"

השביתה הכללית ברשויות המקומיות יצאה לדרך, וראשי הרשויות מאשימים את ראש הממשלה נתניהו במשבר. "הכסף מיועד לכבישים, תאורת רחוב ופינוי אשפה, לא לוועדת טרכטנברג - זו הפקרות בכספי ציבור", טוענים ראשי הרשויות

ביותר מ-250 רשויות מקומיות לא יינתנו היום שירותים שונים, בהם ניקיון, איסוף אשפה וחלוקת דוחות חנייה - וסופה של השביתה לא נראה באופק. ראש עיריית חולון מוטי ששון מאשים את ראש הממשלה במצב וטוען: "במדינה מתוקנת הממשלה הייתה מועמדת לדין".

המדריך המלא לשביתה ברשויות: מי שובת ומי פועל כרגיל?

בריאיון ל"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל אמר ששון: "ראש הממשלה נותן גיבוי לפגיעה בתושבינו, ולבדיחה מבית מדרשו של אלי ישי, שמתיימר להיות שר הפנים ונציג השלטון המקומי". ששון הוסיף: "הוא נותן לישי לספור כל ילד במגזר החרדי כאילו הוא שניים, ועכשיו משפחות חרדיות יקבלו הנחות בארנונה על חשבון משפחות חילוניות".

ששון המשיך להאשים את מדיניות הממשלה: "ישי דאג לקבלת הנחות רטרואקטיביות שלוש שנים אחורה - מה שאומר שהרשויות יתחילו לשלוח למשפחות החרדיות צ'קים הביתה, בעוד שאני אצטרך לפנות את האשפה פעמיים בשבוע במקום שלוש. זה לא מעניין את ראש הממשלה, שמפריח סיסמאות ובכך חושב שפתר את הבעיה".

"הכסף מיועד לכבישים, תאורת רחוב ופינוי אשפה, לא לוועדת טרכטנברג. זו הפקרות בכספי ציבור - במדינה מתוקנת הממשלה הייתה מועמדת לדין", הדגיש ששון.

למרות ניסיונות רה"מ - השביתה יצאה לדרך

למרות כל הניסיונות למנוע אותה, ולמרות התערבותו האישית של ראש הממשלה נתניהו, החלה הבוקר השביתה ברשויות המקומיות.

במסגרת השביתה לא יסופקו השירותים הבאים ב-255 רשויות מקומיות:

  • שירותי רווחה
  • רישום דוחות חניה
  • פינוי אשפה ברחובות
  • השיטור העירוני ישבות
  • החוגים במתנ"סים לא יפעלו
  • הסייעות בגני הילדים לא יעבדו
  • יחד עם זאת: הלימודים בבתי הספר ובגני הילדים יתקיימו כרגיל, וגם בחינות הבגרות ייערכו כסדרן

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק