המדריך המלא לשביתה ברשויות: מי שובת ומי פועל כרגיל?

החל מהשעה 06:00 בבוקר, מדינת ישראל מושבתת ללא הגבלת זמן: לא תיאסף אשפה, לא יינתנו שירותי רווחה ולא יחולקו דוחות חניה. מערכת החינוך פועלת כסדרה ובחינות הבגרות תתקיימנה כרגיל. המדריך המלא לשביתת הרשויות המקומיות

למרות כל הניסיונות למנוע אותה, ולמרות התערבותו האישית של ראש הממשלה נתניהו, החלה בשעות הבוקר השביתה ברשויות המקומיות.

הרשויות המקומיות בעוטף עזה לא יישבתו. ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון מסר כי המועצה בראשותו עושה את המאמץ גם בשעת חירום להמשיך את שגרת החיים. "אנו מזדהים עם משבר הרשויות אך לא יכולים להרשות לעצמנו לשבות", אמר פרג'ון.

אמש נפגש ראש הממשלה נתניהו עם ראשי השלטון המקומי. "זה לא הזמן לטלטל את המשק בשביתה כללית", אמר ראש הממשלה במהלך הפגישה. "זאת תהיה פגיעה באזרחים על סוגיות שניתן לפתור בזמן קצר. אנחנו באותה סירה. אתם לא צריכים לשלם את המחיר של חקיקה פופוליסטית. אני מתנגד לחקיקה הבלתי אחראית הזאת. חשוב שנמשיך לנהוג באחריות כלכלית ולא לפזר כספים בלי הכרה. אם הכלכלה תקרוס בסוף האזרחים ישלמו את המחיר״.

בתום הפגישה עם ראש הממשלה, התכנסו ראשי הרשויות להתייעצות מכרעת בסיומה החליטו בכל זאת שלא לקבל את הצעתו של נתניהו ולקיים את השביתה כמתוכנן.

עם זאת, הגישו ראשי הרשויות מסמך לראש הממשלה, בו הצהירו כי אם יסכים לעקרונותיו במהלך הלילה - השביתה תידחה. במסמך דורשים ראשי הרשויות בין היתר לבטל את המע"מ על המים, וכן לקבל הנחות בארנונה למגזרים מסויימים. הסיכוי שאכן כך יקרה והשביתה תתבטל – קלוש.

במסגרת השביתה לא יסופקו השירותים הבאים ב-255 רשויות מקומיות:

  • שירותי רווחה
  • רישום דוחות חניה
  • פינוי אשפה ברחובות
  • השיטור העירוני ישבות
  • החוגים במתנ"סים לא יפעלו
  • הסייעות בגני הילדים לא יעבדו
  • הלימודים בבתי הספר ובגני הילדים יתקיימו כרגיל, וגם בחינות הבגרות ייערכו כסדרן. למרות זאת, לחדשות 2 באינטרנט הגיעו פניות רבות מהורים שמסרו, כי בבתי ספר רבים אין שומר ולכן בתי הספר הושארו נעולים.

עד מתי השביתה צפויה?

ללא הגבלת זמן. טרם ידוע מועד לסיום השביתה

האם השביתה תכלול את כל הערים?

כן. השביתה תתקיים בכל הרשויות המקומיות בישראל

מה האזרחים צריכים לעשות אם הם צריכים שירותים?

מוקדי 106 יפעלו כסדרם, ויהיו כונני חירום ברשויות השונות

האם מערכת החינוך תושבת?

מערכת החינוך תפעל כרגיל. בחינות הבגרות יתקיימו כסדרן, מוסדות החינוך יאובטחו וגני הילדים יעזרו בסיוע של הורים מתנדבים במקום הסייעות.

האם תהיה קבלת קהל ברשויות?

לא תהיה קבלת קבל בכלל הרשויות בישראל

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת