האתיופי שיצעד ברגל מקרית מלאכי לבית רה"מ

מולט אררו, תושב קרית מלאכי בן 26, החליט להפסיק לשתוק אל מול גילויי הגזענות נגד אתיופים בעיר. מחר בבוקר הוא יתחיל לצעוד ברגל מביתו בקרית מלאכי לירושלים, שם יקיימו בני העדה ביום ד' הפגנת ענק מול בית ראש הממשלה. "אני רוצה להוציא מתרדמת גם את הקהילה שלי וגם את החברה כולה", הוא אומר לחדשות 2 באינטרנט

מולאט אררו, בהפגנה השבוע (חדשות 2)

המאבק בגזענות נגד בני העדה האתיופית עולה מדרגה: מולט אררו (26), תושב קריית מלאכי בן העדה האתיופית ששירת כקצין כושר קרבי ביחידה מובחרת, יחל מחר בבוקר לצעוד מעירו לכיוון ירושלים. הוא מתכנן להגיע ביום רביעי לבירה, ולהתמקם מול ביתו של ראש הממשלה לקראת הפגנת ענק שתיערך במקום, במחאה על המשך גילויי הגזענות נגד אתיופים.

"זהו, נמאס. יש לי הרבה חברים לבנים, הם יודעים לומר לי שאני חמוד, שאני נחמד, ולא רק אני - את כל העדה החברה הישראלית יודעת לתייג כנחמדים וחמודים, אבל אף אחד לא מעריך את היכולות שלנו", הוא אומר לחדשות 2 באינטרנט. "לכל אחד מאיתנו אישיות, נשמה. אבל לחברה כנראה נוח לתייג אותנו כ'עדה האתיופית'. האירועים בקריית מלאכי היו שיא, כשאנשים העדיפו אותי ואת העדה בקבר".

"אני רוצה להוציא מתרדמת גם את הקהילה שלי וגם את החברה כולה", אומר אררו. "אני גדלתי פה, התחנכתי פה. אני חושב ונושם ישראלי, אבל החברה מנדה אותי. מחר בצעדה שלי אני מקווה שיצטרפו אלי לא רק בני העדה - אלא כולם", הוא מוסיף. "החברה הישראלית, עם התופעות הגזעניות שלה, לאט-לאט דוחפת אותנו לעשות מעשים קיצוניים. כנראה שזה בלתי נמנע".

לאררו יש שמונה אחים, שארבעה מהם נולדו כאן בארץ. אחיו הקטן עומד להתגייס לצה"ל בימים הקרובים. "אני צועד בין היתר גם בשביל אח שלי, שלא יחווה את מה שחוותה העדה בקריית מלאכי", הוא אומר.

זעם על מעצר מנהיגי המחאה האתיופית

המסלול שיערכו מחר אררו ותומכיו יחל בשעה שבע בבוקר ויתנהל לאורך כביש שלוש. את הלילה הראשון הם יעשו בקיבוץ נחשון, ולמחרת יצעדו מלטרון, דרך כביש 1 עד מבשרת ציון. שיאה של הצעידה יגיע ביום רביעי, אז יצטרף למאות מפגינים שיחכו לו מול משרד ראש הממשלה. "לפני שאצטרף למפגינים אני רוצה לעבור דרך הכותל, לשם קיוו והתפללו אבותינו של כל בני העדה במשך 3,000 שנה", הוא אומר.

במהלך היום סערה העדה האתיופית, בעקבות מעצרם של גדי ויעקב, שני מארגני המחאה בקריית מלאכי. "המשטרה מתעלמת מהוראתו של היועץ המשפטי לממשלה, שהורה לפתוח בחקירה פלילית כנגד אותם גזענים שהתבטאו בצורה פוגעת כלפי בני העדה. בעוד הם מסתובבים חופשי, שני המנהיגים שלנו נמצאים במעצר בית. זה רק מראה שהממסד שוב משתף פעולה עם הגזענים", אמרו שם היום.

ממעצר הבית, סיפר היום יעקב: "ביום שלישי בשבוע שעבר בקרית מלאכי החברה הפקירה אותנו לבד. הפעם אנחנו מקווים שהחברה הישראלית תפגין את הזדהותה איתנו - לא במילים יפות של 'זעזוע' ו'הוקעה', אלא לבוא ולזעוק איתנו מול ביתו של ראש הממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת