פגישת נתניהו וראשי הרשויות נכשלה; מחר - שביתה

בניסיון אחרון למנוע את השביתה הכללית ברשויות המקומיות מחר, נועד הערב רה"מ נתניהו עם ראשי הרשויות. "זה לא הזמן לטלטל את המשק בשביתה", אמר נתניהו - אך לשווא. הוחלט לפתוח במו"מ, אך בינתיים תתקיים מחר השביתה על פי המתוכנן. מערכת החינוך תפעל כרגיל

אחרי הכל, מחר שביתה: בתום פגישה שקיים הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראשי הרשויות המקומיות, החליטו ראשי השלטו המקומי לפתוח מחר בשביתה כללית במשק. בתום הפגישה היו חילוקי דעות בין שני מחנות בהנהגת השלטון המקומי. מחד יו"ר המרכז, שלמה בוחבוט, שתמך בשביתה - ומאידך ראש עיריית נתניה מרים פיירברג וראש עיריית תל אביב רון חולדאי. בסופו של דבר התקבלה עמדתו של בוחבוט. עם זאת, הגישו ראשי השלטון המקומי מסמך מפורט לראש הממשלה - ובו הובהר כי אם ייענה לדרישות המופיעות בו במהלך הלילה, השביתה תבוטל.

נתניהו נועד עם ראשי הרשויות בניסיון אחרון למנוע את השביתה מחר. "זה לא הזמן לטלטל את המשק בשביתה כללית", אמר ראש הממשלה במהלך הפגישה. "זאת תהיה פגיעה באזרחים על סוגיות שניתן לפתור בזמן קצר. אנחנו באותה סירה. אתם לא צריכים לשלם את המחיר של חקיקה פופוליסטית. אני מתנגד לחקיקה הבלתי אחראית הזאת. חשוב שנמשיך לנהוג באחריות כלכלית ולא לפזר כספים בלי הכרה. אם הכלכלה תקרוס בסוף האזרחים ישלמו את המחיר״.

בסיכום הפגישה הורה נתניהו למנכ"ל משרדו, עו"ד הראל לוקר, לקיים דיונים עם ראשי המרכז המקומי במסגרתם ייבחן סבסוד המים לתושבים, מקור מימון ההנחות בארנונה, סוגיית התשלומים ממפעל הפיס, ונושאים נוספים. בנוסף סוכם על הקמת פורום בהשתתפות מנכ״לי משרד ראש הממשלה, האוצר הפנים והשלטון המקומי כדי לקיים הידברות שוטפת לקידום ענייני האזרחים ברשויות המקומיות.

הרקע לשביתה הוא פעולות אותן מכנים ראשי הרשויות כ"גל הצעות פופוליסטיות של ח"כים, שרים ופקידי מדינה משועממים". השביתה תתקיים בכל הרשויות המקומיות ברחבי הארץ, והכנו עבורכם הגולשים מדריך מיוחד לשביתה הצפויה.

מי שובת מחר?

החל ממחר בשעה 6:00 בבוקר לא יינתנו שירותי רווחה כלל, לא יינתנו דוחות, לא תפונה אשפה, לא ייעשו בדיקות ווטרינריות למזון (בשר, עופות, דגים) הנכנס לערים וייפסקו שירותי הניקיון, כולל מיקור חוץ. במועצות צפויות להיערם ערימות זבל וצפויים שיבושי תנועה קשים. השיטור העירוני לא יפעל וכן לא ייעשו עבודות אחזקה. חוגים ופעילויות במתנ"סים שמופעלים על ידי הרשויות המקומיות - לא יפעלו כלל. בשלב זה לא מתוכננת שביתה בבתי הספר ובגנים.

עד מתי השביתה צפויה?

ללא הגבלת זמן. טרם ידוע מועד לסיום השביתה

האם השביתה תכלול את כל הערים?

כן. השביתה תתקיים בכל הרשויות המקומיות בישראל

מה האזרחים צריכים לעשות אם הם צריכים שירותים?

מוקדי יפעלו כסדרם 106, ויהיו כונני חירום ברשויות השונות

האם מערכת החינוך תושבת?

מערכת החינוך תפעל מחר כרגיל. בחינות הבגרות יתקיימו כסדרן, מוסדות החינוך יאובטחו וגני הילדים יעזרו בסיוע של הורים מתנדבים במקום הסייעות.

האם תהיה קבלת קהל ברשויות?

לא תהיה קבלת קבל בכלל הרשויות בישראל

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת