צפו: עצורים בהפגנה נגד עיריית תל אביב

אחרי שהמאהל בשכונת התקווה פונה מיושביו וארבעה פעילים, בהם סתיו שפיר, נלקחו למעצר - נערכת כעת הפגנת מחאה של עשרות פעילים בכיכר רבין. 11 פעילים נעצרו לאחר עימותים עם כוחות משטרה, ביניהם יגאל רמב"ם. דפני ליף: "תודה אישית לרון חולדאי על הרגישות האינסופית"

אחרי העימות הסוער בין מפגינים לבין שוטרים שפינו הבוקר את מאהל המחאה בשכונת התקווה, התקבצו עשרות פעילים חברתיים בכיכר רבין - להפגנה נגד עיריית תל אביב, שהייתה אחראית להסרת האוהלים. את ההפגנה העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

במהלך ההפגנה הסוערת התפתחו עימותים עם כוחות משטרה שהוזעקו למקום. 11 פעילים נעצרו, ביניהם יגאל רמב"ם, אחד ממובילי המחאה החברתית בקיץ האחרון.

בהפגנה השתתפו גם ראשי המחאה החברתית, בהם דפני ליף, והם קוראים סיסמאות בנוסח "התקווה, לוינסקי - עושים מהפכה", "לא רוצים דירות יוקרה, רוצים את העיר בחזרה", וכמובן "העם דורש צדק חברתי". דפני ליף אמרה מוקדם יותר כי "פינוי המאהל בשכונת התקווה הינו דוגמה מובהקת להתאכזרות למוחלשים בחברה שלנו. הרצון לטאטא את כל מה שאינו נעים לעין על חשבון רווחתם של האזרחים, במקום בניית תוכנית אמיתית לפתרון הבעיות, חוזר שוב ושוב. תודה אישית לרון חולדאי על הרגישות האינסופית שהוא מפגין בדרך לבניית עוד מגדל יוקרה".

חבר הכנסת דב חנין (חד"ש) מלווה את המפגינים, ואמר לחדשות 2 באינטרנט כי "מאהל התקווה הוא מקום לאנשים שאין להם ברירה. לאנשים האלה אין איפה לגור".

במהלך פינוי המאהל הבוקר נעצרו ארבעה פעילים, בהם גם סתיו שפיר, ממובילי המחאה. תמיר חג'ג', אחד הפעילים במקום תקף בחריפות את ההחלטה לפנות את המאהל: "אני פשוט בהלם מהמדינה, מהממסד ומרון חולדאי. אם הם היו משקיעים 10% מהכסף שהם השקיעו בכמות השוטרים, במשאבים שהם משקיעים כדי לדכא אותנו ואת המחאה - אף אחד לא היה מחוסר דיור".

"זה לא הגיוני, מאות שוטרים, צבא, חיילים, מה אנחנו חמאס?! המדינה לא רק שלא נותנת כלים, היא לוקחת גם את פיסת הבד. איזה מצפון יש לשופט לחתום על צו? מה הוא חושב, שאנשים פה ילכו לסוויטה בהילטון?!", הוסיף חג'ג'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת