ראשי הרשויות מתכוננים לשביתה

הזעם של ראשי הרשויות על "גל החקיקה הפופוליסטי" בכנסת, יוביל אותם ממחר לפתוח בשביתה ללא הגבלת זמן. "הממשלה הטילה גזירות רבות על הציבור, ולנו לא נותר אלא לצאת למאבק למענם", הסבירו במרכז השלטון המקומי. יו"ר השלטון המקומי שלמה בוחבוט: "לא מוכנים לסבסד את הממשלה"

אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, מחר יפתחו עובדי הרשויות המקומיות בשביתה ללא הגבלת זמן. הרקע לשביתה, הן פעולות אותן מכנים ראשי הרשויות כ"גל הצעות פופוליסטיות של ח"כים, שרים ופקידי מדינה משועממים". השביתה תתקיים בכל הרשויות המקומיות ברחבי הארץ.

יושב ראש השלטון המקומי שלה בוחבוט התייחס במסיבת עיתונאים לשביתה הצפויה. "אני רוצה להכריז בזאת שאין לנו רצון לשבות - אנו רוצים לנהל את היישובים שלנו עם משאבים ולשם שינוי דווקא הפעם אנחנו לא באים בטענות לשר האוצר אלא לכנסת ולממשלה", הכריז בוחבוט. "אנחנו קבלני המשנה של הממשלה - כשמחליטים צריך לבצע - אנחנו אומרים די! אנחנו לא מוכנים לסבסד יותר את ממשלת ישראל". בוחבוט הוסיף כי כ"שמדברים על צדק חברתי - השלטון המקומי הוא היחיד שמוביל את הצדק החברתי". עוד הדגיש כי "ממשלות ישראל לדורותיהם פשוט ברחו ממחויבות שלהם בנושא רווחה, חינוך וחוק חינוך חובה".

לפי הודעה של מרכז השלטון המקומי, השביתה נועדה להציל את כספם של האזרחים, הסובלים מ"הכנסת יד גסה לכיסם תוך העלאת הארנונה שהם משלמים בניגוד לרצונם של ראשי הרשויות". במקביל אומרים ראשי הרשויות כי במקביל פוגעת הממשלה ברווחתם של התושבים: בחינוך, בביטחון התלמידים, בהסעות, באיכות האוויר, באוכלוסיות הרווחה, בתרבות ובשירותים לגימלאים.

במסגרת השביתה לא יעבדו עובדי המוסדות, לא יינתנו דוחות תנועה, לא תפונה אשפה ולא תתקיים קבלת קהל. הערב, ינסה ראש הממשלה בנימין נתניהו למנוע את השביתה, וכבר זימן פגישה דחופה בלשכתו עם ראשי הרשויות שמובילים את השביתה, בהם יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט. במקביל, הצהיר יו"ר השדולה למען הרשויות ח"כ זאב ביילסקי מקדימה, כי מבחינתו השביתה מוצדקת והוא תומך בה. "ממשלת ישראל גמרה אומר לפרק את השלטון המקומי באמצעות סדרת מהלכים שבראשם חקיקה פופוליסטית גורפת שתעניק הקלות בארנונה לכל דורש מבלי לפצות את השלטון המקומי על מתנות אלה", אמר ביילסקי. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת