צפו: חילוץ נועז מנחל חילזון שבצפון

מזג האוויר הסגרירי הביא עמו גשמי ברכה בכמויות נאות בכל רחבי הארץ. חלק מהישראלים התקשו להתרגל למים הרבים - ונהג שנכנס לתוך זרם שוטף כמעט שילם על כך בחייו. "לא היה מדובר בתאונה, אלא באדם שניסה לחצות את נחל חילזון הגועש", סיפר מחלץ. "אם היינו מגיעים באיחור של חמש דקות הוא לא היה איתנו"

הממטרים הכבדים שירדו באזור הגליל, הפכו את נחל חילזון לראשונה העונה לשוצף וגועש. בשעות הצהריים נסע באזור נהג שהמים הרבים במה שברוב ימות השנה מהווה נחל אכזב לא הרתיעו אותו. למרות הכל, הוא ניסה לחצות את הנחל תוך סיכון חייו - ונסחף בזרם האדיר. למקום הוזעקו אנשי היחידה לחילוצים מיוחדים של שירותי הכבאות בגליל המערבי - שהצליחו להשיב את האיש לחוף מבטחים.

"קיבלנו בכלל קריאה על תאונת דרכים", שחזר יגאל בן-אבו, אחד המחלצים, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "כשהגענו למקום, ראינו נהג שניסה לחצות את הנחל, שהגיע כבר לרוחב של כ-100 מטרים ולעומק של כמעט שני מטרים. הוא פשוט נלכד שם".

בן-אבו סיפר כי אנשי היחידה שבה הוא חבר עברו הכשרה מיוחדת בצרפת להתמודדות עם חילוץ מתוך מים סוערים - מה שהקנה להם את המיומנות שהצילה, הלכה למעשה, את חייו של אותו הנהג. "היחידה הגיעה למקום ואבטחו אותנו בחבלים, מה שאפשר לנו לחלץ את הנהג מרכבו", הוא אמר. "אם היינו מתעכבים רק עוד כמה דקות, הוא היה טובע עם הרכב ולא היה אתנו". אחרי ששב ליבשה, פונה האיש לבית חולים כשהוא סובל מהיפותרמיה (חום גוף נמוך).

גשם גשם משמיים: כמויות משקעים נאות בכל הארץ

עד לשעות אחר הצהריים, הביאה המערכת החורפית כמות מכובדת של משקעים בכל רחבי הארץ. השיא, עד כה, נרשם בגליל העליון - שם ירדו 75 מ"מ של גשם. באשדוד נרשמו 67 מ"מ ובחיפה - 65 מ"מ. בחרמון ובחלקיה הצפוניים של רמת הגולן, כמו גם בפסגת הר מירון, נצבעו המשקעים לבן - בזכות השלג שירד שם.

מקום בארץטמפרטורות
רמת הגולן1-5
חיפה5-10
תל אביב8-14
ירושלים4-8
באר שבע6-16
אילת8-17

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת