מהיום: רפורמה בתחבורה בירושלים

התחבורה הציבורית בירושלים נכנסת גם היא לרפורמה של משרד התחבורה, ומהיום יתבצע שינוי במערך התחבורה בעיר. כשליש מקווי הנסיעה ישונו, כך שיפנו נוסעים לעבר הרכבת הקלה. ניתן יהיה לנסוע באוטובוס וברכבת באותו הכרטיס וחיילים ושוטרים ייהנו מנסיעה חינם ברכבת הקלה

כחצי שנה אחרי שיושמה בגוש דן וגרמה ללא מעט בילבול, יוצאת הבוקר לדרך הפעימה הראשונה ברפורמת התחבורה הציבורית בירושלים. המרוויחים הגדולים: שוטרים וחיילים שיוכלו מהיום לנסוע בחינם ברכבת הקלה.

כחלק מהרפורמה, מסלולם של שליש מקווי האוטובוס משתנה, כך שיזינו את הרכבת הקלה בנוסעים. במשרד התחבורה אומרים כי שיטת המעברים תקצר את זמן הנסיעה אך תחייב נוסעים רבים להחליף קו באמצע הדרך.

בדומה לרפורמת האוטובוסים בגוש דן, נוסע שרכש נסיעה באוטובוס, יוכל להמשיך לקו אחר באותו אזור, כל עוד הדבר נעשה בחלון זמן של שעה וחצי. אולם בירושלים, מחיר הנסיעה יהיה אחיד גם לרכבת הקלה, שגם הנסיעה בה תתאפשר בחלון הזמן האמור. בנוסף, מהבוקר נהנים חיילים ושוטרים מנסיעה חינם ברכבת הקלה.

שדרוג 22 קווים, המשרתים 150 אלף תושבים

כחלק מהרפורמה, ישודרגו מסלוליהם של 22 קווי האוטובוסים המשרתים כ-150 אלף תושבים ב-17 שכונות בדרומה ומערבה של ירושלים- מקרית מנחם ועד לקרית משה. חלק מהקווים יהפכו לקווים בין-שכונתיים שיסיעו את הנוסעים בין השכונות, לתחנות הרכבת הקלה ולקווים המהירים. חלק נוסף של הקווים ישמשו כקווים שכונתיים, תוך קיצור מסלולם והגברת תדירותם. קווים אלה יסיעו את הנוסעים לתחנות הרכבת הקלה בציר הרצל. קווים אלה יעניקו שירות יעיל וממוקד יותר ליעדים בתוך השכונות, כגון מרפאות, בתי ספר ומרכזי קניות.

ממשרד התחבורה נמסר כי המעבר החופשי בין הקווים במשך 90 דקות ומחיר הנסיעה האחיד שהונהג לאחרונה בירושלים, יובילו לשיפור משמעותי בשירות הניתן למשתמשי התחבורה הציבורית בעיר.

על מנת להתעדכן בכל השינויים, ניתן לחייג 8787* מכל טלפון, וכן לקרוא על פרטי הקווים והרפורמה באתר משרד התחבורה. בתחנות האוטובוסים הוצבו שלטי מידע אודות השינויים הכלולים בפעימה ובמוקדי תחבורה מרכזיים הופץ חומר הסברה לנוסעים המבשר על השינוי הקרוב.

שלביה הבאים של הרפורמה, שיכללו את יתר שכונות הערים, ייכנסו לתוקף בחודשים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת