תיעוד: הרכבת הקלה בירושלים פוגעת בנוסע

גבר שחצה שלשום את המסילה בבירה במקום אסור, למרות כל ההנחיות, נפגע על ידי קטר של רכבת שבאה מהכיוון השני. הרגעים הקשים תועדו במצלמות האבטחה, בהן נראה האיש נפגע מהרכבת, ואז קם על רגליו והולך לצד השני של המסילה - היישר דרך הפסים

אזרח שחצה את מסילת הרכבת הקלה בירושלים שלשום במקום אסור נפגע מהקרונות הנוסעים - ורק במזל רב נפצע באורח קל בלבד. לידי חדשות 2 באינטרנט הגיע תיעוד מרגעי התאונה - שעלולה הייתה להסתיים באסון כבד.

האירוע התרחש לפני יומיים בתחנת הרכבת הקלה בשכונת בית הכרם בירושלים. בסרטון שלפניכן נראה גבר בעודו רוכש כרטיס נסיעה. ככל הנראה, הוא הבחין בכך שההגעה אל היעד שאליו ביקש לנסוע נמצאת ברציף הנגדי - ולכן, בניגוד להנחיות, ירד אל פסי הרכבת בניסיון לחצות אותם אל הצד השני. באותו הרגע הגיח מהכיוון הנגדי קטר שנהגו ביצע בלימת חירום - אך לא הצליח למנוע את הפגיעה באיש.

זמן קצר אחר כך קם הפצוע על רגליו וביקש להמשיך בחצייה לרציף הנגדי - למרות הסכנה הרבה הטמונה בכך. במשטרת ירושלים ציינו כי תושבי הבירה עדיין לא הפנימו את האיסור החמור לחצות את מסילת הרכבת הקלה במקומות אסורים.

חברת "סיטיפס" האחראית להפעלת הרכבת הקלה בירושלים מסרה בתגובה על הכתבה: "אנו שבים וקוראים לציבור הולכי הרגל בירושלים לנקוט משנה זהירות ועירנות בקרבת המסילות ולחצות רק במקום המותר על פי חוק. הרכבת הקלה היא כלי תחבורה כבד, המסיע מאות נוסעים בכל קרון ואינו מסוגל לעצור במקום".

יום למחרת התאונה מת מפצעיו קשיש בן 85 מהעיר העתיקה בירושלים שנדרס בתאונה קודמת שבה הייתה מעורבת הרכבת הקלה והתרחשה בנובמבר האחרון. מדובר בתאונה הקטלנית הראשונה מאז החלו לנוע הקרונות ברחבי ירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת