לבן בעיניים: חצי מטר שלג בחרמון

מזג האוויר הקר מורגש בכל רחבי הארץ, אבל בחרמון הוא תורגם לשלג של ממש: באתר החרמון מברכים על השלג שנערם לגובה של חצי מטר וצופים כי האתר ייפתח למבקרים כבר מחר. "אם השלג ימשיך גם ביממה הקרובה, האתר ייפתח גם לגולשים"

הקור העז ממשיך ללוות אותנו גם היום: באתר החרמון נמדד שלג בגובה של חצי מטר - נתון מעודד לחובבי הסקי ולתיירים שהתגעגעו למראה ההר בלבן. האתר עדיין סגור למבקרים בגלל הרוחות העזות, אך הוא צפויל היפתח כבר מחר.

מנכ"ל אתר החרמון מנחם ברוך סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי השלג התחיל לרדת אתמול בשעות הצהרים. "השלג יורד באתר ובאזור החרמון בגובה של כאלף ומאתיים מטר", אמר ברוך. "אנחנו מצפים שברגע שהמערכת החורפית הזו תסתיים והשלגים ייפסקו, נוכל לפתוח את האתר. אם זה יימשך כמו ביממה האחרונה, נוכל לפתוח את האתר גם לסקי".

לדברי ברוך, באתר מחכים ל-40 ס"מ של שלג בחלק התחתון כדי לפתוח את האתר לסקי."אנחנו מעריכים שעד מחר יהיה לנו את זה", אמר.

וביתר חלקי הארץ, אחרי מערכת הגשם שפקדה אותנו אתמול, גם היום מזג האוויר יהיה חורפי וגשום. הממטרים צפויים לרדת בעיקר מאזור השרון וצפונה, כשבחיפה והגליל מצפים הבוקר ליום רטוב. בתל אביב וירושלים לא אמור לרדת גשם בשעות היום, אך עם זאת צפויות רוחות חזקות ועננות כבדה. לקראת הערב צפוי הגשם להגיע לאזור המרכז ומחר אף לרדת בצפון הנגב.

הטמפרטורות לשעות הבוקר:

בקצרין 11 מעלות

בחיפה 12 מעלות

בתל-אביב, בשפלה ובמישור החוף 15 מעלות

בירושלים 10 מעלות

בבאר-שבע 15 מעלות

ובאילת 19 מעלות

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק