חשש מהפסקות חשמל בעקבות הסופה

לא רק החזאים נערכים לקראת הסופה הגדולה. בחברת החשמל חוששים מהפסקות חשמל בעקבות עומס בביקוש בשל מזג האוויר הסוער, ומבקשים מהתושבים להשתמש במכשירי עתירי חשמל כמו מכונת כביסה, דוד חשמל או שואב אבק, רק אחרי 21:00 בערב

מזג האוויר הסוער שיפקוד אותנו בימים הקרובים צפוי להגדיל באופן ניכר את הביקוש לחשמל. כדי למנוע תקלות באספקה, מבקשת חברת החשמל מהתושבים להשתדל שלא לעשות שימוש במכשירים שצורכים אנרגיה רבה בשעות הערב.

חברת החשמל קוראת לציבור להסיט את השימוש במכשירים עתירי אנרגיה לשעות הערב המאוחרות, ולהשתדל שלא לעשות בהם שימוש בין השעות 17.00 ל- 21:00. המכשירים בהם מבקשים שלא להשתמש: מדיח כלים, מכונת כביסה, תנור אפיה, כיריים חשמליים, דוד חשמלי ושואב אבק.

בשל מזג האוויר והעלייה בביקוש לחשמל, הודיעה חברת החשמל כי היא נערכת למחסור בעתודות ייצור חשמל, החל משעות אחר הצהריים המאוחרות. החברה מעריכה כי שעת השיא בביקוש לחשמל היא בסביבות השעה 19:00 וכי הביקוש יעמוד על כ- 9,900 מגוואט. למרות זאת, היכולת של החברה לספק חשמל תעמוד על 10,200 מגוואט בלבד, כאשר הרזרבה הקטנה שתישאר דורשת היערכות תפעולית שונה מן הרגיל.

מחר: שלג גם ברמת הגולן ובגליל העליון

בנוסף, הציבור מתבקש להסיר או לחזק חפצים ואביזרים, שעלולים להינתק ולהתעופף ברוח, ולפגוע בכבלי החשמל. כמו כן, במהלך הסופה, עלולים להיקרע חוטי חשמל, כשבמקרה זה אין לגעת או לגשת לחוטים קרועים, אלא לדווח על כך למוקד השירות של חברת החשמל 103 או למשטרה.

בעקבות מזג האוויר תוגברו צוותי העובדים ובמרכזי השירות 103. גם מחוזות חברת החשמל נערכים לביצוע עבודות מיוחדות בעקבות נזקי מזג האוויר. 

הגשמים שהחלו לרדת היום בצפון ובמרכז הארץ צפויים להימשך במהלך הערב ואף להתחזק, וייתכנו סופות רעמים מקומיות ומתחי ברד. מחר הגשמים ימשכו, בעיקר לאורך מישור החוף ובצפון הארץ. קיים חשש להצפות במקומות הנמוכים ובוואדיות.

בחרמון יוסף לרדת שלג ובזכות הטמפרטורות הנמוכות - גם בחלקים הגבוהים של רמת הגולן ובגליל העליון ייתכן שלג שאף עשוי להיערם למספר סנטימטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק