גלעד שליט מדבר: "שב לחיים נורמליים"

החייל ששב מהשבי נפגש עם שגריר צרפת בישראל כריסטוף ביגו, והעביר לו מכתב תודה לידי הנשיא סרקוזי שפעל לשחרורו. "מודה על התמיכה חסרת הגבולות", אמר גלעד, "אני בתהליך של שיקום פיזי וחוזר לשגרה"

כמעט שלושה חודשים לאחר ששב משבי החמאס בעזה, הגיע אחר הצהריים גלעד שליט לפגישה רשמית בשגרירות צרפת בתל אביב, כדי להודות לשגריר על המאמצים שעשתה צרפת למען שחרורו. את המפגש בין השניים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

שעות ספורות לאחר חזרתו של גלעד מהשבי, ב-18 באוקטובר, הגיע השגריר ביגו לביקור בבית משפחת שליט במצפה הילה, ושם מסר לבני המשפחה מכתב אישי מהנשיא הצרפתי. היום היה זו תורו של גלעד להודות לצרפתים ולמסור תודה משלו.

גלעד, המחזיק גם באזרחות צרפתית, מסר לשגריר צרפת בישראל כריסטוף ביגו מכתב תודה רשמי, שיועבר באמצעותו לנשיא ניקולא סרקוזי אשר פעל במשך השנים לשחרור של גלעד. בפתח המכתב צצין גלעד: "אני רוצה להודות לך מעומק לבי על התמיכה חסרת הגבולות שנתת לי ועל המאמצים הבלתי פוסקים להביא לשחרורי".

גלעד: "חוזר לחיים נורמליים"

במהלך המפגש בשגרירות דיבר גלעד למצלמות, ועדכן לגבי מצבו הבריאותי. לדבריו, הוא "חוזר לשגרה ולחיים נורמליים". שלושה חודשים לאחר שחרורו נראה גלעד מחויך ונינוח, וניכר כי עלה במשקל.

"אני בתהליך של שיקום גם מבחינה פיזית וגם מבחינה...", אמר גלעד בקול שקט. "אני חוזר לשגרה, לחיים נורמליים. אני עובר את כל התהליכים הרפואיים, עברתי ניתוח, אני עושה פיזיותרפיה, עובד עם האצבעות". שליט ציין עוד בפני השגריר כי "שמעתי את הנשיא סרקוזי מתראיין ואומר את עמדתו בנושא (כשהייתי בשבי). אני רוצה מאד להודות לכם".

אביו של גלעד, נועם, שרק אתמול הודיע על כוונתו להתמודד על מקום ברשימת העבודה לכנסת, לווה את בנו אל השגרירות. בתום הפגישה אמר נועם: "גלעד מסר מכתב תודה שיועבר לארמון ולנשיא, ובו הוא מודה לעם הצרפתי". 

"גלעד אמיץ וחושב על העתיד"

השגריר ביגו אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "גלעד רצה להביע את תודתו לצרפת ולנשיא סרקוזי על המאמצים של מדינתי לסייע בשחרורו. הוא כתב מכתב לסרקוזי, מכתב חתום ואני אעביר אותו. עבורי זה סימן ... גלעד שראיתי כשהוא הגיע למצפה הילה – הוא לא אותו הגלעד שראיתי היום. הוא מנהל חיים נורמליים אבל זה עדיין לא נגמר. הוא אמיץ והוא חושב על העתיד".

"המכתב של גלעד מאד מרגש. הוא כתב מליבו, הוא רצה להודות לנשיא סרקוזי ולעם הצרפתי על המחוייבות", הוסיף השגריר. "נועם הודה לי על התמיכה ואמר עד כמה היא הייתה חשובה והיוותה גורם מרכזי. עוד מדינות עבדו יחד עם הממשל בישראל ובסופו של דבר הישראלים הם שלקחו את ההחלטה, אנחנו יודעים שהיא לא הייתה פשוטה - אבל אנו מברכים עליה, היא הייתה החלטה של אומץ ונדיבות". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק