תלמיד רצה לתרום את שערותיו לחולי סרטן - והושעה מבית הספר

נהוראי אזולאי בן ה-10, תלמיד כיתה ד' מהיישוב מצפה נטופה שבגליל התחתון, החליט ביוזמתו האישית לגדל את שערו ולתרום אותו להכנת פאות לילדים חולי סרטן. לנהוראי חסרים 4 ס"מ של שיער בכדי להגיע לאורך שניתן להשתמש בו, אך המנהל החדש בבית ספרו דורש ממנו להסתפר כאן ועכשיו. משסירב נהוראי לדרישה - הוא פשוט הושעה

נהוראי אזולאי בן ה-10 (פוטו גולן)

זה עונשו של מי שרוצה לעזור לחולי סרטן: נהוראי אזולאי, תלמיד כיתה ד' מהיישוב הדתי מצפה נטופה שבגליל התחתון הושעה מבית הספר מפני שלא הסכים לספר את שיער ראשו - אותו התכוון לתרום לילדים חולי סרטן.

לפני כשלוש שנים החליט נהוראי ביוזמתו להאריך את שערו כדי לתרום אותו לארגון "זיכרון מנחם" המרכז את איסוף השיער לחולי סרטן. על מנת ליצור פאה, נדרשים 25 סנטימטרים של שיער כשהעמותה הבהירה כי תסתפק גם ב-20 סנטימטרים, אך אורך השיער של נהוראי טרם הגיע ליעד ועומד עד כה על 16 סנטימטרים.

אלא שלבית הספר היסודי בקיבוץ לביא בו לומד נהוראי, הגיע השנה מנהל חדש מבית שמש שהחליט לאכוף בחומרה את תקנון בית הספר לפיו אסור לבנים לגדל שיער. משסירב הילד להיפרד ממחלפותיו, הישעה אותו המנהל מהלימודים עד להודעה חדשה.

יעקב אזולאי, אביו של נהוראי, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי המנהל היוצא של בית הספר דווקא שמח על היוזמה המבורכת של בנו ו"העצים אותו להמשיך במעשה החינוכי והערכי", אבל עם כניסתו של מנהל חדש השתנתה הגישה מקצה לקצה וההורים קיבלו הודעה לפיה נהוראי חייב להסתפר.

"ניסינו לשכנע את המנהל שיאפשר לנהוראי לגדל את השיער רק עד לסוף השנה כדי שהוא יגיע ל-20 סנטימטר, אבל הוא סירב", אמר האב. בתחילת השבוע שעבר הגיע נהוראי לבית הספר אך המנהל החדש היה נחוש לא לתת לו ללמוד במוסד, הוציא אותו מהכיתה ושלח אותו הביתה. מאז נהוראי לא מורשה לחזור לבית הספר.

"אני מטפס על הקירות בבית"

"אני כבר משתגע בבית, מטפס על הקירות ומתגעגע לבית הספר", סיפר נהוראי לחדשות 2 באינטרנט. "המורה שלי התקשרה אליי ואמרה שהיא מתגעגעת לשמוע את התשובות שלי בכיתה. בינתיים החברים באים לבקר אותי ודואגים להעביר לי את החומר שאני מפסיד בלימודים", הוסיף.

האב יעקב לא מבין את המעשה של המנהל: "על דברים גרועים בהרבה לא משעים מבית הספר, אז על דבר כזה?! המורים מתקשרים ותומכים בנו, אבל אף אחד לא מדבר עם המנהל. הוא הכריז עלינו מלחמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק